ŞA
Soru Sahibi
26 Ağustos 2008 14:20

merhaba hocam ben trabzonda oturuyorum anadolu lisesi 4.snıf öğrencisi bir

merhaba hocam ben trabzonda oturuyorum anadolu lisesi 4.snıf öğrencisi bir erkeğim yaklaşık 1 yıldan beri yüzümde ve göğüs bölgemde sivilceler cıkıyor KTÜ de tedavi gördm yüzümdeki ve göğsümdeki sivilceler için imex tetradox ve benzamycin ilaçlarını kullandım ve sivilcelerim geçti ancak sadece yüz bölgemdekiler geçti..göğsümdeki sivilcelerde geçti ama çıkan her sivilcenin çukurlar halinde kızarık lekeleri kaldı 1 yıldır duruyor bu lekeler ve hala çkan svilcenin aynı lekesi kalıyr ne yapabilirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Arda Şahin merhaba, Sıklıkla ergenlik dönemi ile ortaya çıkan aknenin seyrinde, iyileşme dönemlerinde eski lezyonlara bağlı açık veya koyu tonda izler görülebilmektedir. Geç dönem izler sıklıkla kırmızımsı tonda olmaz. Tanımladığınız lekelerin ne olduğu bir dermatoloji uzmanı tarafından muayeneniz ile ortaya konabilir. Saygılarımla.. Dr.Savaş Yaylı

29 Ağustos 2008 16:42