ÜM
Soru Sahibi
9 Şubat 2009 19:25

Sayın Hocam, Eşim, 2008 yılı şubat ayında guatr ameliyatı oldu. Ancak amel

Sayın Hocam, Eşim, 2008 yılı şubat ayında guatr ameliyatı oldu. Ancak ameliyattan sonra nefes alma konusunda zorluk çekiyor.Özellikle gece uyurken daha fazla sıkıntı çekiyor. Nefesini verirken de ses telleri titreşiyor ve inilti şeklinde ses çıkarıyor. KBB uzmanına başvurduk, bazı guatr ameliyatlarından sonra ses tellerinin hasar görmesi sonucu maalesef görülür dedi. Bu durumun tedavisi var mıdır? Zamanla geçer mi? Daha da ilerleyerek daha çok rahatsız eder mi? Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Eşinizin konuştuğu zaman ses tonu nasıl, zayıf ıslıksı bir şekilde mi çıkıyor. Yoksa konuştukça seste zayıflama alçalma mı oluyor. Ses tonu ve konuşma ile ilgili bilgi verirmisin.

10 Şubat 2009 09:28