AB
Soru Sahibi
15 Aralık 2010 00:01

Merhaba Doktor bey , izninizle birkaç soru sormak istiyorum. Anal bölgemde

Merhaba Doktor bey , izninizle birkaç soru sormak istiyorum. Anal bölgemde bir sorunum var ve internet üzerinde yaptığım araştırmalarda kendimce anal fissür olduğuna kanaat getirdim. Çünkü yırtılma olmuştu ve arada sırada kabızken dışkılama yaparken çok ağrı oluyor, hafif kanama yapıyor, kaşıntı oluyor , ve hafif kabarık şişkin bir tabaka oluşuyor...Yani kanımca anal fissür sorunum var.Tabii detaylı bir muayne sonucunda anal fissür mü , hemoroid mi , anal fistür mü vs gibi buna siz karar vericeksinizdir. Bu sorunum epeydir var ve ihmal ettim :(( açıkcası cerrahi müdahale gerekecektir kanısındayım. 1-) Siz anal fissür ameliyatlarını yapıyormusunuz ? 2-) Hangi hastanede yapıyorsunuz ve ortalama maliyeti nedir ? 3-) Bir de bu ameliyat sonrası dışkı-gaz kaçırma gibi yan etkiler oluyormuş bu herkeste oluyor mu ? Tşk ederim...

1 cevap
Cevaplar (1)

Akut anal fissürlerde hemen cerrahi müdahale düşünülmez. Eğer muayene olmadıysanız, muayene olun kesin tanı konulsun. Tedavi ona göre planlanır. Kronikleşmiş fissürlerde cerrahi tedavi planlanabilir.

16 Aralık 2010 21:18