AZ
Soru Sahibi
3 Haziran 2009 18:23

sayın dr. benim anneannemin hastalığının tanısı rektum karsinom. bana kalın

sayın dr. benim anneannemin hastalığının tanısı rektum karsinom. bana kalın bağırsak kanseri dediler. torbayla yaşıyor. dışkısını torbaya atıyor. idrar yolunda sorunu yok. temmuz ayında amaliyat olacak tekrar, ne amaliyatı olduğuna dair bilgim yok. benim sorum, çorba veya yumuşak besinlerle besleniyor. daha besleyici olan bal, pekmez vs. gibi besinler acaba bu rahatsızlıkta olan biri için dokunur mu, rahatsız eder mi? daha besleyici neler verebiliriz.

1 cevap
Cevaplar (1)

Birinci ameliyatta kanserli bölümü çıkarılıp getirici kısım kolostomi yapılmışsa, Temmuz'da kolostomiyi kapatıp. Tekrar getirici-götürücü barsak uç uca dikilerek normale çevrilir. Beslenme için; yandaş hastalığa bağlı (Şeker, kalp hastalığı gibi) diyet uygulama söz konusu değilse normal beslenebilir. Esen kalın.

3 Haziran 2009 20:48