KE
Soru Sahibi
19 Ekim 2019 01:23

Sağ diz dönmesi

Suprapateller,retropateller bursada ve diz eklem aralığında minimal efüzyon izlenmiştir.femur lateral kondilde ve tibia lateral platosunda medüller kemik iliği ödemine ait sinyal artışı dikkati çekmiştir. Medial ve lateral menisküsün ön boynuz arka boynuz ve gövdesi normal sinyal özelliği göstermektedir. Acl sinyalinde ve kalınlığında artış izlenmektedir.bu aşamada bütünlüğü korunmuş görünmektedir.grade 1 sprain ile uyumlu olabilir.muayene bulguları ile birlikte değerlendirilmesi önerilir. Medyal ve lateral kollateral ligamenlar normaldir.kuadriseps tendonu ve patellar ligamanlar normaldir. Hoffa infrapatellar yağ yastıkçığı normaldir. Hocam MR raporum yukarıdadır. Bir doktordan ameliyat gerekliliği bilgisi aldım , acaba farklı yöntemlerle kurtarma durumum var Mıdır

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Yunus Öç
Ortopedi ve Travmatoloji

Mr raporunda ameliyat gerekliliği bulunmamaktadır.Rapordaki sorunlar ilaçlar, rehabilitasyon ve diz içi enjeksiyonlarla çözülebilecek problemlerdir.

19 Ekim 2019 09:08