YA
Soru Sahibi
11 Haziran 2021 18:14

Diz mr sonucu

Hocam Merhaba, Sağ dizimde yürüme ve merdiven inerken ağrı oluyor ve gün içinde de devam ediyor. Mr sonucunu yorumlarsanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim. * Kemik konturlarında minimal dejeneratif değişiklikler * 5 mm os fabella * Eklem içinde ve suprapatellar bursada minimal effüzyon * Medial menisküs posterior boynuzda Grade II dejenerasyon * Lateral menisküs hem anterior hem posterior boynuzunda apeks komşuluğunda inferior artiküler yüze açılan rüptür sinyalleri * Lateral menisküs hem anterior hem posterior boynuzunda Grade II dejenerasyonla uyumlu sinyal artışı mevcuttur.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Yunus Öç
Ortopedi ve Travmatoloji

Dış meniskus yirtiginiz mevcut.Bu mr bulgulari ile ameliyat olmanız gerekir.

2 Ağustos 2021 09:37