DY
Soru Sahibi
1 Haziran 2021 22:34

menisküs yırtığı?

Hocam merhabalar Alttaki sonucu yorumlama şansınız var mı? ACL de kalınlık ve sinyal artışı izlendi (interstisyel rüptür). Medial menisküs posterior hornunda grade II dejenerasyon izlenmiştir. Suprapatellar bursada ve eklem aralığında sıvı artışı izlenmiştir. Tibia lateral platoda kontüzyonla uyumlu kemik iliği ödemi izlenmektedir. Prepatellar subkutan yağlı dokular ödemli görünümdedir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Yunus Öç
Ortopedi ve Travmatoloji

Kemik odemine bağlı agrilariniz vardir.on çapraz bagda zorlanma mevcut.ilac ve dizlik tedavisi yeterli olacaktır.sikayetler onlarla gecmezse fizik tedaviye başvurabilirsiniz.

10 Haziran 2021 06:42