ÖA
Soru Sahibi
24 Şubat 2008 10:58

PAT BULGULAR: UTERUS+ADREKSLER, BATINSIVISI, TOTAL, ABDOMİNAL HİSTEREKTOMİ

PAT BULGULAR: UTERUS+ADREKSLER, BATINSIVISI, TOTAL, ABDOMİNAL HİSTEREKTOMİ+ BİLATERAL SALPİNGOOOFEREKTOMİ, SİTOSANTRİFÜJ, TÜMÖR TİP; MİKST (ENDROMETRİOİD+ MUSİNÖZ) ADENOKARSİNOM, HİSTOLOÖİK GRADE: GRADE II, İNVAZYON DERİNLİĞİ: TÜMÖR MYOMETRIUMUN 1/2 SİNDEN AZINA İNVAZEDİR. SERVİKS: KRONİK SERVİSİT, NON-NEOPLASTİK ENDOMETRIUM: KOMPLEKS ATİPİLİ HİPERPLAZİ, ENDOMETRİAL POLİP,MYOMETRIUM; LENFETİKLER İÇERİSİNDE TÜMÖR TROMBÜSLERİ, SAĞ SOL OVER: KORPUS ALBİKANSLAR,SAĞ SOL TUBA: DÜZENLİ YAPI,

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Asude Özgül, Gecikme için çok özür dilerim. Esasen hastayı hastalığı ile ilgili bilgilendirme işleminin, tanı ve tedaviyi yönlendiren hekim tarafından yapılması gerektiğine inanırım. Sadece patoloji sonuçlarını bildirip, herhangi bir soru ile yönlendirmediğiniz için patoloji raporunu size açıklamak durumunda olduğumu düşündüm. Rahim, her iki yumurtalık, yumurtalıklar ile rahmin arasındaki tüplerin çıkarıldığı bir ameliyat uygulanmış. Patolojik incelemede rahmin en iç tabakasından kaynaklanan kötü huylu bir ur (kanser) mevcut. Kanser rahmin iç tabakasından rahmin kas tabakasına doğru yayılmış ancak rahmin kas tabakasının yarısını tutmuş (derinlik olarak). Buna göre ameliyatı yapan doktorunuz yönlendireceği şekilde tetkik, takip ve tedavi planlarını izlemeniz gerekiyor. Geçmiş olsun dileklerimle, saygılar.

28 Şubat 2008 00:16