TL
Soru Sahibi
11 Nisan 2008 16:46

Mrb,3 adet nevüs patoloji sonucu şudur; 1-SIRT,CİLT-CİLTALTI DOKU,INTRADERM

Mrb,3 adet nevüs patoloji sonucu şudur; 1-SIRT,CİLT-CİLTALTI DOKU,INTRADERMAL NEVÜS,BELİRGİN NÖRİZASYON BULGULARI 2-KARIN ÖN DUVARI,EKSİZYONEL BİYOPSİ: DİSPLASTİK NEVÜS 3-SAĞ OMUZ,EKSİZYONEL BİYOPSİ: BİLEŞİK NEVÜS 1-2-3: Cerrahi Sınırlar lezyonsuzdur . Hocam Şimdi Displastik nevüs için işlemi yapan cerrah dr tekrar biyopsi yapalım,daha geniş alandan alalım veya takip edelim dedi.Neye karar vericeğimi bilemiyorum, tekrar aynı yarayı açtırmak istemiyorum. Takip ettrisem risk oluşurmu.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Leyla Tanılı, Displastik nevüs tanısında dermatopatoloji alanında deneyimli bir patolog tarafından biyopsilerinizin incelenmiş olduğundan emin olun. Çünki bu tür lezyonlar tüm dünyada patologlar arasında tanı farklılıklarının yaygın görüldüğü durumlardır. Ve esas olarak cerrahi sınırlarda lezyon olmadığı için tekrar sınır genişletilmesi gerekli görünmüyor. Fakat lezyonun cerrahi sınıra ne kadar yakın/ne kadar uzak olduğunu bilmiyorum, belki klinisyeniniz de bu açıdan endişeli olabilir. Bütün bu nedenlerden dolayı patoloğunuzdan cerrahi sınırlar hakkında açıklayıcı bilgi alabilirsiniz. Cerrahi girişimin yeterliliği konusunda lezyonu inceleyen patolog daha kesin bilgi verecektir. Geçmiş olsun. Saygılarımla, Süha Göksel

12 Nisan 2008 12:08