DS
Soru Sahibi
4 Nisan 2008 20:27

iyi günler.Doktorum endometriyal hiperplazi dahil olmak üzere 2 tane daha c

iyi günler.Doktorum endometriyal hiperplazi dahil olmak üzere 2 tane daha ciddi hastalığım olduğunu ancak isimler üzerinde durmamam tedavime odaklanmam gerektiğini söyledi. Açıkçası endişelendim sizin fikrinizide almak istedim. Şimdiden teşekkürler. MAKROSKOBİK 0,8 cc hacminde küretaj mat (TİA) MİKROSKOBİK BULGULAR Probe Küretaj materyaline uygulanan seri kesitlerde doku bütünlüğü ve yüzey epiteli içermeyen, proliferasyon fazı ile uyumlu görünümde endometriyal doku örneği izlenmektedir.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Sevinç Dur, Endometrial hiperplazi Küretaj materyalinde mikroskopik olarak tanımlanan bir durumdur. Sizin yazmış olduğunuz tanıda hiperplazi yok. Östrojen replasman tedavisi v.b. alıp almadığınızı bilmiyorum ama verilen tanı östrojen etkisi altında endometrium bulgusudur. Bu tanıda esasen başka bulgu yok. Saygılarımla Süha Göksel

7 Nisan 2008 19:48