YE
Soru Sahibi
3 Mayıs 2008 23:11

mrb hocam annemin; el parmakları ve topukları aşırı derecede kuruyor deri

mrb hocam annemin; el parmakları ve topukları aşırı derecede kuruyor deri parçaçıkları kalkıyor. yer yerde parmak uçları yarılıyor. patlar gibi bir anda hemde. vazelin nemlendirici ve doktorların verdiği bi takım ilaçlar kullandı ama fayda etmedi. ( ilacın adını aradım ama bulamadım kusura bakmayın) birde bi alakası warmı bilemem ama trioit yetmezliği var. bu kuruluktan kurtulmak için başka neler yapabilir?

1 cevap
Cevaplar (1)

Hipotiroidi deride yaygın kuruluğa yol açabilmektedir. Bu durumda, troid bezine ilişkin tedaviye ilaveten nemlendiriciler yeterli olabilmektedir. El ve ayaklara lokalize bahsettiğiniz durumun tiroid dışı nedenleri ve tanısı için bir dermatoloji uzmanının muayenesini öneririm. Sağlıcakla kalın.. Dr.Savaş Yaylı

4 Mayıs 2008 18:43