SN
Soru Sahibi
28 Mart 2008 16:34

merhaba doktor bey ..benim yaklayık 5 6 ay önce sprey şişesindeki kir çözü

merhaba doktor bey ..benim yaklayık 5 6 ay önce sprey şişesindeki kir çözü sprey sanıp odaya sıkarken havada ki taneciklerin elimin üzerine düşmesi sonucu yanma oldu..aradan 2 3 ay geçtikten sonra su ile temas ettiğim zaman elimde yanma bazen morartıya dönerek çatlak gibi kızarıklık aşırı kuruluk ve acı oluyor bunun için önere bileceğiniz bi krem var mı ?sizce bu kalıcı mı olacak yoksa bir süre sonra kendiliğinden geçer mi?cevap için şimdiden teşekkürler...saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)

Nilüfer hanım merhaba, Deride meydana gelen her türü yara ve yanıkların iyileşme süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte, gözle görülen iyileşme tamalandıktan sonra da yaklaşık 6 ayı bulan bir doku iyileşmesi süreci devam etmektedir. Bu süreçte olayın meydana geldiği deri alanında bahsettiğiniz yakınmalara benzer yakınmalar olabilmektedir. Ancak problemin net tanısı için bir dermatoloji uzmanı tarafından muayene edilmenizi öneririm. Sağlıcakla kalın. Dr. Savaş Yaylı

28 Mart 2008 20:12