YA
Soru Sahibi
31 Ağustos 2008 22:29

ıyı gunler.ayak parmaklarımın ıkısınde mantardan oluşan enfeksıyon ulustu.3

ıyı gunler.ayak parmaklarımın ıkısınde mantardan oluşan enfeksıyon ulustu.3 kutu bıoment 1000 daha sonrada 3 kutu avelax 400 kullandım su an deri soyuldu ama asırı agrı oluyor ayrıca kronık hepatıt b tasıyıcısıyım her ılacı kullanmıyorum.yaklasık 2 aya yakındır gecmedı.doktor mantardan ıyılesmesının gecıktıgını soyledı.ayagımda morarma da oluyor.genel cerraha da gorundum enfeksıyon uzmanına da gıttım.bır sonuc alamadım.ayak parmaklarımı kıramıyorum.su an ne yapmalıyım ,tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Raşide Atıl
Pratisyen Hekimlik

İyi günler, Yumuşak doku enfeksiyonlarının iyileşme süreci biraz zaman almakla birlikte toplam 36 gün süre ile antibiyotik kullanım öykünüz mevcut. Son kullanmış olduğunuz geniş etkili antibiyotiğe rağmen gerilemeyen enfeksiyon varlığında altta yatan diabet gibi kronik hastalıkların araştırılması(diabetik ayak enfeksiyonu ??) , beraberinde mantar tedavisinin başlanması, sintigrafi adını verdiğimiz bir test yöntemi ile osteomiyelit yani kemik iltihabının da varlığının değerlendirilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu tip enfeksiyonların görülmeden değerlendirilmesi sağlıklı olmayacaktır.O nedenle mevcut lezyonun enfeksiyon hastalıkları uzmanı tarafından görülerek tekrar değerlendirilmesini öneririm. Saygılar...

2 Eylül 2008 14:55