GO
Soru Sahibi
13 Eylül 2008 00:02

merhaba bebeğim 4 aylık.Yakın zamanda kayınvalideme verem teşhisi kondu.4

merhaba bebeğim 4 aylık.Yakın zamanda kayınvalideme verem teşhisi kondu.4 aydır birlikteyiz ama bebekle ben ilgileniyorum.Hepimiz akciğer filmi çekildik.Bebek de ppd testi yapıldı verem savaşta.Çocuk dr umuz koruyucu başlayalım diyor verem savaş dispanseri gerek yok diyor.Kafam karıştı bu arada ppd sonucunda bişey çıkmadı.2 ayında bcg aşısı da yapılmıştı. Bebeğim aynı zamanda luminaletten ve ethrox kulanıyor.Fazla ilaç yüklemek istemiyorum.Ne yapmamız gerekir? Şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Raşide Atıl
Pratisyen Hekimlik

İyi günler... Bebeğinizin BCG aşısı mevcut ve PPD test sonucu da negatif olarak değerlendirilmiş. Bu durumda profilaksi yani koruyucu tedavi verilmesine gerek bulunmamakta, saygılar ve sağlıklı günler...

18 Eylül 2008 10:26