KK
Soru Sahibi
22 Eylül 2008 20:09

7 yıl önce bi olay yaşadım. 1 bayan ve 2 erkek arasında geçti olay.önce ark

7 yıl önce bi olay yaşadım. 1 bayan ve 2 erkek arasında geçti olay.önce arkadaşım vajinal ilişki yaşadı .bayan ilişki sonrası banyoya gitti spermleri temizlemeye.en az 5 dak. sonrada ben kadınla vajinal ilişki yasadım. birlikte olduğum kadının ilşkiden 6 ay sonra neg.olduğunu biliyorum.kadının vajinasında benden önceki erkekten kalan sperm de ki hiv virüsü beni 5 dak sonra hiv + yaparmı? psikolojik destek aldım bir türlü test yaptırmaya cesaret edemedim.yardımlarınız için teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Raşide Atıl
Pratisyen Hekimlik

İyi günler.. şüpheli cinsel ilişki sonrasında 6. ayda bakılan HIV testinin sonucu bizim için yeterlidir. Bayan partnerin Anti HIV testinin negatif olduğunu belirtmişsiniz, ancak erkek partner konusunda bilginiz bulunmamakta sanırım. Bahsettiğiniz şekilde bir cinsel ilişki sonrasında bulaştırıcılık olma ihtimali mevcut. Çokeşli durumlarda bulaş daha yüksek olmakta. Sizin bu durumda tek yapmanız gereken şüphe içerisinde yaşamak yerine en yakın sağlık merkezine başvurarak Anti HIV1 HIV 2 testi baktırmanız.Saygılar..

25 Eylül 2008 15:39