BA
Soru Sahibi
22 Eylül 2008 15:39

selam hocam ben hepatit hastasıyım eşim aşı yaptık tutmadı ikinci bir aşıla

selam hocam ben hepatit hastasıyım eşim aşı yaptık tutmadı ikinci bir aşılamada aşı tuttu. eşimin son testleri şöyle:*** *** ** hbsag:0.85 anti hbs 1000 hbeag 0.098 anti hbe 1.49 anti hbc ıgg 2.10 anti hbc ıgm 0.057 anti hav ıgm 0.36 bir yıl önceki testlerde *** *** ** hbsag:0.32 anti hbs 1000 hbeag 0.083 anti hbe 1.37 anti hbc ıgg 2.18 şimdi 15 AYDA HBSAG 0.32 DEN 0.85 CIKMIŞ BURDA RNDİŞELENECEK BİR DURUM VARMI?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Raşide Atıl
Pratisyen Hekimlik

İyi günler.. Eşinizin aşılama sonrası antikor düzeyi 1000 üzerinde bulunmuş.10 üzerinde olan değerler hepatit b enfeksiyonuna karşı koruyucudur. Son yapılan araştırma ve çalışmalarda artık hepatit B aşısının ömür boyu koruyucu olduğu saptanmıştır, o nedenle testleri bu kadar sık tekrar etmenize lüzum yok, HBs Ag düzeyindeki oynamalar ise anlamsız, endişe etmenizi gerektirecek herhangi bir durum bulunmamakta. Saygılar..

25 Eylül 2008 15:48