bo
Soru Sahibi
11 Aralık 2013 17:32

testiste kılcal damar çatlaması

Merhabalar Erkan Bey, Benim testislerimde özellikle sol tarafta daha belirgin olmak üzere 5-6şar tane kırmızı leke var ve bu leke minik kan keseciği şeklinde. Kanamasını sağladığımda hemen durmuyor yani sürekli besleniyor. Acaba kılcal damar çatlağımıdır? Öyle ise nasıl bir tedavisi vardır. Rahatsızlık vermiyor ya da ağrı sızısı yok diyeyim ama sadece estetik olarak kötü görünüyor ve birlikte olduğum kişi tarafından farklı bir problem gibi algılanabilir. Bunları yoketmek mümkün müdür? Teşekkür ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Erkan Damar
Pratisyen Hekimlik

Ozan bey, Öncelikle gecikmeden dolayı özür dilerim. Bahsettiğiniz kırmızı lekeler bir çok erkekte olabilen doğal bir durumdur. Bunlar diğer bölgelerinize göre nispeten daha çok kılcal ağlanma olan testis torbalarınızın derisinde olan damar çatlamalarıdır. Önemli bir rahatsızlıkla ilişkili olacağını düşünmüyorum. Sadece kozmetik açıdan problem yaratabilir. Bu durumla ilgili de bir dermatoloji uzmanı ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer sizi çok rahatsız eden bir durum ise o bölgeye bölgesel bir tedavi uygulanabilir. Saygılarımla.

5 Ocak 2014 04:21