BM
Soru Sahibi
15 Nisan 2008 18:38

hocam merhaba benim sağ bileğimde metal 1 ytl büyüklüğünde bir kızarıklık m

hocam merhaba benim sağ bileğimde metal 1 ytl büyüklüğünde bir kızarıklık meydana geldi ve sürekli kaşıntı yapıyordu doktora gittim dormovate adlı bir krem kullandım kaşıntı ve eski görtüntü sü kayboldu fakat elimi ıkadığım zaman veya duşatan çıktığımda mor olarak gözüküyor bayağıda belirgin oluyor sizce ne yapmalıyım birde devamında böyle kalme ucu büyüklüpünde deri altında yağ bezeleri mevcut sıkmaya çalıştığımda canım yanıyor

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Murat Bey, Tarif ettiğiniz tablo, doktorunuzun da önerisi dikkate alındığında bir dermatit gibi durmakta, Tedavi ile gerileme sağlandıktan sonra bazı renk değişiklikleri bir miktar daha sürebilmekte. Ancak dermatitlerin temas eden maddeler gibi çevresel faktörler ile ilişkileri nedeniyle bilgi sahibi olmanız gereken durumlar ve hastalığınızın tarif ettiğiniz şu anki durumu ile ilgili bir dermatoloji uzmanı tarafından muayenenizi öneririm. Sağlıcakla kalın. Dr. Savaş Yaylı

18 Nisan 2008 12:28