lb
Soru Sahibi
3 Temmuz 2020 17:59

glukoz testi

selam hocam .bende şeker ölçme cihazı var.tokluk şekeri için yemekten 2 saat sonra test yapılmalı olduğunu biliyorum.ancak bir yerde okudum.ilk lokmadan itibaren 2saat sonra test in yapılması gerektiği yazılı.bu doğru mu?yoksa yemek bittikten 2saat sonra mı?benim yemek yemem yaklaşık 1saat sürüyor.bundan dolayı soruyorum.bilgi verirseniz sevinirim .şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Tokluk kan şekeri ölçümü öğünden 2 saat sonra yapılmalı, 2 saati de ilk lokmayı aldığınız zamana göre belirlemelisiniz...

10 Temmuz 2020 15:19