YK
Soru Sahibi
9 Mayıs 2020 17:12

Nutricia Fortimel Energy

Merhabalar, 20 yaşındayım düzenli spor yapan biriyim. Ağırlıklarla antrenman yapıyorum kasları besleyip protein ihtiyacımı gidermek için günde 2 şişe ekstradan Nutricia Fortimel Energy kullanıyorum 24 gr protein, vitamin ve mineraleri almamı sağlıyor. Tıbbı diyet gıdası olduğu için bunu kullanmamda bir zarar varmıdır uzun vaade de ben ikötü etkiler mi ? 1.5 ay oldu kullanalı şuanlık bir problem yaşamadım.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Ağırlık çalışan bireylerin normal beslenme rutinlerinde yumurta, süt, peynir ve yoğurt ile et-tavuk-balık veya köfte gibi protein kaynakları günlük mutlaka bulunmalı, bu besinlerin işlerliğini artırmak amaçlı da bolca sebze ve meyve ile desteklenmelidir. Bu besinlerin yer aldığı bir beslenme düzenine herhangi bir ekleme yapılmasına gerek yoktur. Bahsettiğiniz ürün, tıbbi olarak 'zayıf' kategorisinde bulunan bireylerde diyetisyen ve doktor gözleminde ve takibinde kullanılır. Tıbbi amaçlı olmadan kullanımı başta böbrekler olmak üzere 'ileri vadede' organ hasarına neden olabilir.

21 Mayıs 2020 16:14