Vaser liposuction – yağ aldırma
Vaser liposuction – yağ aldırma

Liposuction vücutta belli bölgelerde toplanmış cilt altı yağ dokularının vakum ve kanüller (metal borular) yardımıyla alınmasını sağlayan (vakumla yağ alma) bir ameliyattır. Liposuction vücudun belli bölgelerinde, diyet ve diğer zayıflama yöntemlerine yanıt vermeyen artmış yağ dokularının alınması ve vücut kontürlerinin daha iyi şekillendirilmesi için yapılan cerrahi bir yöntemdir. Bir zayıflatma ameliyatı değil şekillendirme ameliyatıdır. İstenmeyen yerlerdeki yağların emilerek alınması işlemi olarak tanımlanan liposuction; suction =emmek ve lipo =yağ sözcüklerinin birleşiminden oluşmuştur ve vakumla yağ emmek anlamına gelmektedir.

Vaser Liposuction Avantajları Nelerdir?

Vaser liposuction yönteminde kullanılan ses dalgaları, sadece yağ hücrelerini hedef almakta ve diğer yöntemlerin aksine, bazı önemli dokulara (bağ dokusu, damar ve sinirler gibi )zarar vermemektedir. Vaser lipo sonrası diğer tekniklere oranla (lazer liposuction, lazer lipoliz) daha az ağrı, morarma ve şişkinlik görülmesinin nedeni budur. Bu yağ aldırma yöntemiyle, hastalar hızlı bir şekilde günlük hayatlarına dönebilmektedirler. Ayrıca uygulaması esnasında parçalanan yağlar, özel kanüller vasıtasıyla dışarı alınır. Diğer liposuction yöntemlerinde ısı veya diğer nedenlerle yağ dokusu zarar görebilirken, vaser ile ultrasonik ses dalgaları kullanıldığından, alınan yağlar zarar görmez ve gerektiğinde vücudun ihtiyaç duyulan diğer bölgelerinde yağ enjeksiyonu işlemi içinde kullanılabilirler.

Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Liposuction için en iyi adaylar vücut ağırlığı normal fakat belli alanlarda yağ fazlası olan, deri elastikiyeti iyi olan 18 yaş üstü, ciddi sağlık problemi olmayan erkek ve kadınlardır. Özellikle boyun ve yüz cildinde gevşeklik, çene altında, kol ve bacak içlerinde, karında yağlanma ve sarkma olanlarda bölgesel incelme ve sıkılaştırma için kullanılır. Alt ve üst karın, bel ve basenlerde kısaca bölgesel olarak incelme beklentisi olan her yere uygulanabilir. Yani bu bir kilo verme yöntemi değil vücut şekillendirme yöntemidir.

Liposuction Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

Vaser liposuction operasyonlarında, cihazın özellikle yağ dokusuna spesifik olması ve kaslar, damarlar ve bağ dokuya zarar vermemesi dolayısıyla iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Daha az morarma, kanama ve kızarıklıklar görülür. Bu da normal hayata 3 gün içerisinde başlayabilmenizin nedenidir. Tam olarak vücutta ki ödemin atılarak derinin normal yapıya ulaşması ortama 1 ay civarı sürer. Bu süreden sonra kıvrımlı, ince hatlar daha net olarak ortaya çıkar. Ödemin atılması için çeşitli masaj terapileri uygulanabilir.

Bölgesel Zayıflama ve Bölgesel İncelme için en etkili yöntemlerden biri Vaser Liposuction yöntemidir.

Liposuction Yağ Aldırma Yönteminden Sonra Tekrar Kilo Alınır Mı?

Bu uygulamadan sonra eğer diyete ve spora dikkat edilmez ve aşırı yeme alışkanlığı edinilirse, kilo alımı kaçınılmazdır ancak kilo alımı vücudun tüm bölgelerinde eşit oranda olur ve yağ oluşumu belirli bölgelerde toplanmaz. Diyete dikkat edildiği müddetçe şekilli, sağlıklı ve fit bir görünüm sağlanır.

Vaser Liposuction Maliyeti Nedir?

Vaser liposuction fiyatları, kişilere ve vücut bölgelerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!