Üst göz kapağı estetik operasyonu
Üst göz kapağı estetik operasyonu

Yıllar içerisinde genetik faktörlerinde ön planda olduğu yer çekimi ve yaşlanmayla birlikte göz kapaklarında sarkma ve torbalanmalar oluşur. Bu görünüm kişiyi yorgun ve yaşlı gösterir.

Üst kapaklarındaki problem genellikle üst göz kapağı derisinin katlanarak kirpiklere doğru sarkması (bazen kişinin görmesini engelleyecek düzeyde ileri olabilir) üst, iç ve orta yağ pakelerinin fıtıklaşması ve yay gibi ikinci bir kontür oluşturması şeklindedir. Bayanlar, bu problemi makyajlarının karışmasından çok rahatlıkla anlayabilirler.

İnsan hayatında bakışların ne kadar önemli olduğu düşünülürse bu yorgun ve yaşlı görünümden kurtulmanın ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Üst göz kapağı operasyonu üst göz kapağının katlantı yerine yerleşecek bir izle yapılır. Deri fazlalıkları alınır, yağ torbalarının fıtıkları onarılır.

Operasyon lokal anestezi ve / veya sedasyon (yarı uykulu)desteğiyle yapılır. Operasyon hastane ortamında gerçekleşir. Aynı gün eve dönebilirsiniz. 2-3 gün sonra işinize dönebilirsiniz. Üst göz kapağı çok kolay iyileşen bir doku olduğundan iz belli belirsizdir. Kolay kolay morluk oluşmaz.


Zonguldak Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!