Terapi odası, insanın yaşadığı tüm olumsuz yaşantılara ve duygulara rağmen inadına yaşama sarılmak ve ölüme meydan okuma gücünü danışan-psikolog arasında kurulan terapötik ilişki vasıtasıyla gerçekleştiği büyülü bir yer.Danışanlar genellikle hüzün, acı ve keder ile gelirler.Seansların duygusal yükü ağırdır ancak zamanla iyileştiğini gördüğünüz danışanların yaşantılarına yeni bir anlam yükleyebikdiklerine şahit olmak tarifi zor bir mutluluk hali.

Sevgi yaşantılarda referans aldığım bir kavram. Geçenlerde “Sevgi göstermek de marifet” diyen bir danışanın söylemi çok hoşuma gitti doğrusu.

İnsanın varoluş nedeni “Sevgi”. Bebek, doğduktan sonra sevgi ve ilgi olmadan gelişim basamaklarını zamanında atlayamıyor.Sevgi sadece hissedilip hissettirilebilen çok da derin bir kavram.Sevgi bizim varoluş nedenimiz.Öncelikle çocuğun içinde varolan bu gücü zamanında keşfedip onunla doğru iletişime geçmesinin desteklenmesi son derece önemli.Kendi sevgi kaynağı ile tanışmayan ve ondan zaman zaman güç almayan kişi tüm hayatı boyunca onun arayışına düşebiliyor ve sevgi göstermeyi de maalesef beceremiyor..Evet sevgi gösterebilmek de bir marifet...

Sevildiğiniz ve sevginizi gösterdiğiniz yaşam deneyimleriniz olması dileğiyle...???


Bursa Psikoloji uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!