En çok tercih edilen estetik ameliyatların başında meme büyütme operasyonları gelmektedir. Kadın hastalar için en önemli yapısal organ olan memeler hem ruhen hem de bedenen kadını kadın yapan en önemli vücut parçasıdır. Kadınlığın ve cazibenin vazgeçilmez bir unsuru olmasının yanı sıra beslenme ve üremenin de sembolüdür. Küçük ve problemli göğüsler daima kadının bilinçaltını rahatsız eder. Bu tip problemlerden kurtulmanın en kolay, hızlı ve etkili yolu ise meme protezi ile meme büyütme operasyonu yaptırmaktır. Meme büyütme operasyonu Uzman kişiler tarafından yapıldığında sonuçları son derece yüz güldürücüdür. “Augmentationmammaplasty” olarak da anılan göğüs büyütme ameliyatı daha dolgun görünümlü göğüslere sahip olmak ya da doğum veya kilo kaybı ardından göğüs boyutunda oluşan küçülmeyi düzeltmek amacı ile silikon meme protezi kullanılarak yapılır.

Meme büyütme ameliyatları sonucunda yeni görünümlerinden memnun olan ve özgüveni yükselen kadınların memnuniyetlerinin cinsel yaşamlarına da yansıdığı araştırmalarla ortaya çıktı.

Son günlerde yapılan bir ankete göre, meme büyütme ameliyatları cinsel memnuniyeti de arttırıyor.

Amerika Birleşik Devletleri kaynaklı estetik cerrahi içerikli internet sitesinin yaptığı anket sonuçlarına göre meme büyütme ameliyatı yaptıran kadınların %61'i daha fazla cinsel ilişkiye girdiklerini, %70' i ise cinsel hayatlarından daha memnun olduklarını ifade ediyorlar.

Meme büyütme operasyonu yapılan hastalar, işlem sonrasında kesinlikle çok daha özgüveni yüksek bireyler haline geliyorlar. Bu özgüven yaşamlarının her bölümünde memnuniyet artışını beraberinde getiriyor.

Meme büyütme operasyonu geçiren hastalar kendilerini daha iyi hissettikleri, sosyal hayatlarında daha başarılı oldukları ve bu kişilerde depresyon gibi ruhsal hastalıkların görülme riskinin azaldığını gösteren çok sayıda çalışma mevcuttur.

Hızlı ve Ağrısız İyileşme

Silikon protez ile meme büyütme ameliyatlarında hasta memnuniyeti oldukça yüksek orandadır. Ameliyat kesisinin küçük olmasından dolayı iyileşme süreci de hızlıdır. Meme ameliyatı yaklaşık yarım saat sürer ve hasta aynı gün evine dönebilir.

Operasyonu yaptıran kadınların psikolojisinde olumlu yönde düzelmeler olmakta, kendilerini daha mutlu ve huzurlu hissetmektedirler.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!