Radyofrekans ile genital gençleştirme uygulamasında vajinal kanal ve dış genital bölge için iki ayrı uç bulunmaktadır. Dış genital bölgenin tedavisi için vulvar alanın tamamı radyofrekans kullanılarak son derece güvenli bir şekilde 40 ila 43 derecelere kadar ısıtılır.

Bu sayede bölgede kolajen üretimi ve kan akışı arttırılarak gençleşme sağlanır. Lazerle yapılan gençleştirme işlemlerine göre daha düşük ve bu sayede hasar oluşturmayan sıcaklık düzeyleri kullanılır. Enerji akış kontrol sistemi ile hastanın bu sıcaklıktan rahatsız olmaması sağlanır.

Diğer tekniklere göre daha güvenli ve düşük ısılar enfeksiyon ve akıntı risklerini ortadan kaldırır. Hasta iyileşme süreci olmadan günlük yaşamına devam edebilir.

Uygulama sırasında hasta sadece vajinal kanal için ya da dış genital alan için tedavi talep edebildiği gibi, her iki bölge için de uygulamayı tercih edebilir. İki tedavi de güvenle birbiri peşi sıra yapılabilir.

İşlem sırasında herhangi bir ağrı, acı hissi oluşmaz. Vajinal kanal için özellikle geliştirilmiş 360 derce enerji yayabilen uçlar sayesinde aynı anda kanalın tüm duvarları eşit olarak ısıtılır. Bu sayede benzerleri arasında 8 dakika gibi çok kısa bir sürede uygulama olanağı sağlar. Dış genital bölge uygulaması da yaklaşık 10 dakika sürecektir.

Öğle arasında bile işlemi yaptırıp işinize devam edebilirsiniz. En iyi sonuçlar için 1 hafta aralıklarla 3 seans uygulama yapılması önerilmektedir. İlk uygulamalardan sonra bile gözle görülebilecek ve hissedilebilecek iyileşmeler olacaktır.

Uygulama seansları tamamlandıktan sonra kollajen üretimi 4-5 hafta devam eder ve maksimum yarara ulaşılır. Tedavi etkinliği 1-1.5 yıl kadar sürmekte ve şikayetler geliştiğinde güvenle tekrarlanabilmektedir.


İstanbul Kadın Doğum uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!