✔️Yaşam süresince sıklıkla sosyal ve duygusal problemler ile karşılaşırız. Ancak, duygusal problemler ile hayatımızın her anında yüz yüze geliriz. Eğer bir problem, kararlarımızı bozduğu, kendimize ya da başkalarına zarar verecek şekilde davranmamıza yol açtığı, kişiliğimizi sarstığı, rahatsızlanmamıza neden olduğu zaman duygusal bir problemdir. Özellikle duygusal problemlerle karşılaştığımız dönemlerde bazen yaşam çekilmez derecede ıstıraplı olabilmektedir. Ancak, yaşanan sıkıntılı ve istenmeyen durumlar; çoğu defa bizleri istenilen ve arzulanan istikamette değişmeye yöneltebilmektedir. Zaten insan olarak sürekli bir büyüme, gelişme ve olgunlaşma içindeyiz. Bütün bunlardan dolayı sürekli değişiriz. Değişimini temelinde birazda yaşanılan problemlerin yatmaktadır.

✔️Aslında problemler olduğu için değişim, değişim olduğu içinde problemler vardır ve olacaktır. Çözülen her problem, aslında bir miktar değişimi getirecektir.

✔️Unutulmamalıdır ki, gerek örgüt ve kurumların, gerekse kişilerin gerçek başarılarının göstergelerinin birisi de, hiç kuşkusuz problemleri hızlı ve etkili çözme yetenekleridir.


Bursa Psikoloji uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!