Otolog saç kök hücre transferi

Otolog saç kök hücre transferi

Otolog saç kök hücre transferi andogenetik alopesi ve diğer saç kaybı problemleriyle mücadele etmek amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Uygulama tek seanstır. Tedavi de hastalara kendi (otolog) hücrelerinin süspansiyonu enjekte edilir. Enjekte edilen kök hücreler vücudun erişkin dokularını yenileyerek vücutta onarım sistemi görevi gören doğal iyileşme hücreleri olup uygulama yapılan bölgede mitoz bölünme yoluyla progenitor (öncül) hücrelerin sayısının artışını sağlar.  Otolog saç kök hücre transferi yapılan bilimsel çalışmalarda etkinliğini kanıtlamıştır.

Uygulama kulak arkasından 3 adet 2.5mm çapında saç köklerini içeren deri parçası alınarak 50 mikrondan daha küçük parçacıklara ayrılacak şekilde bir işleme tabi tutulur. Bir çözelti haline dönüştürülen saç kök hücreleri dökülmekte olan saçlı deri alanlarına enjekte edilir. Uygulama ile ilgili sonuçların görülmesi 2-3 ay kadar sürer. Tedavi genellikle yardımcı tedavilere ihtiyaç duymaz.

Otolog Saç Kök Hücre Naklinin Faydaları Ve Avantajları Nelerdir;

Ayakta tedavi prosedürüdür.

Doğal saç büyümesini destekler.

Alerjik reaksiyonlar, enfeksiyon veya saç derisinin tahrişi gibi diğer tedavilerin yan etkileri yoktur.

Zayıf veya yaşlı folikülleri uyarır.

Saç foliküllerini güçlendirir.

Saç dökülmesi sürecini durdurabilir.

İnce ve hasarlı saçları iyileştirebilir.

Mevcut saçları güçlendirir.

Bu makale 17 Şubat 2020 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

 Uzm.Dr Ekrem Civaş, 1977 yılında doğmuştur.Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1993 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise,Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaparak 1999 yılında Dermatoloji Uzmanı olmuştur.  Saç hastalıkları ve Saç ekimi konusunda ilk önce Kanada ve Amerika’da temel saç cerrahisi eğitimi olmak üzere sırası ile Polonya, İsveç ve İspanya’da çeşitli kliniklerde deneyim paylaşımı ve ileri teknikler konularında çalışmıştır. Lazerle varis ve kılcal damar tedavisi, Lazerle leke tedavisi ve Lazerle ameliyatsız cilt germe konularında Cutera Akademinin 2005 New York  ve 2007 Barselona’da düzenlediği eğitimlere katıldı. 2009 yılında  alanında ilk sayılabilecek “Farklı vasküler lezyonların Nd-Yag lazer ile tedavisi ...

Etiketler
Saç dökülmesinin tedavisi
Uzm. Dr. Ekrem Civaş
Uzm. Dr. Ekrem Civaş
Ankara - Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube