Neden lazer teknolojisi?

Neden lazer teknolojisi?

Genital estetik kavramının sadece ameliyatlarla yapılan işlemler olmaktan çıktığını ve ameliyatsız estetik tabiri ile özdeşleşen lazer ve radyofrekans gibi teknolojilerle bir adım daha öne taşınıyor.

Bu sayede “downtime” denilen iş gücü kaybı ve ameliyat sonrası gerekli olan uzun iyileşme süresi minimize ediliyor. Böylece birçok hasta, uygulama sonrası sosyal hayatına hızlı bir dönüş yapıyor.

Genital estetik ameliyatları ve uygulamalarını şu şekilde sıralanılabilir: “Labioplasti (İç ve dış dudak estetiği), klitoris üzeri katlantıları düzeltme operasyonları (Klitoral hudoplasti), ameliyatla vajina daraltma (Vajinoplasti), genital bölge beyazlatma (Lazerle genital renk açma), lazerle vajina yenileme ve sıkılaştırma (Lazer vajinal rejuvenasyon), dış genitalya sıkılaştırma (Lazerle genital bölge sıkılaştırma), büyük dudaklara dolgu (Labia majora enjeksiyonları), büyük dudakların ameliyatla küçültülmesi (Labia majora estetiği), pubis tepesi estetiği (Puboplasti- Venüs Estetiği)

SARKMANIN ÖNÜNE GEÇİN

En sık rastlanan genital estetik sorunlardan biri, dış ve iç dudakların büyüklüğü ve sarkmalardır. İç dudaklar, klitorisin üst kısmından vajina girişinin altına kadar uzanan kıvrımlı yapıları oluşturur. Bazı kadınlarda iç dudakların dış dudaklardan biraz taşması doğal olarak kabul edilir. Ancak dış dudaklardan sarkacak şekilde uzun olması tıbben önemli bir sorun yaratmasa da estetik görüntüyü bozarak kadını çözüm arayışına iter. Bazen dış dudaklar, yapısal olarak normalden uzun, büyük veya asimetrik olabilir.

LAZER TEKNOLOJİSİYLE AĞRISIZ VE KONFORLU

Lazer teknolojilerinin gelişerek tıp alanlarında kullanılmasının yaygınlaşması ile vajina daraltma işlemi, genel anestezi gerektirmeden 15-20 dakika süren bir müdahale ile yapılabiliyor. Lazerle yapılan vajina daraltma işlemi hasta için son derece konforlu, ağrısız ve beklenilen etkiyi gösteren bir uygulama.

Bu tür şikâyeti olan kişilerde yapılacak olan vajina daraltma ameliyatı, hem psikolojik olarak rahatlama sağlıyor hem de gevşeme sonucu oluşan cinsel isteksizlik gibi problemleri ortadan kaldırıyor.

LAZER İLE GENİTAL BÖLGE BEYAZLATMA

Genital bölgede iç ve dış dudaklarda cinsel ilişki ve hormonlara bağlı olarak zaman içerisinde renkte koyulaşma meydana gelir. Bu durum kadınlarda estetik açıdan hoşnutsuzluk yaratabilir. Uygulanan işlemle söz konusu rahatsızlık giderilir.

NEDEN LAZER TEKNOLOJİSİ?

Lazerli uygulamalar ameliyat kesisi ve dikişi olmadığı için daha çok tercih ediliyor. Ayrıca anestezi gerektirmiyor ve operasyonların hemen hepsi yüksek başarıyla tamamlanıyor. Uygulama süreci kısa olan lazer teknolojilerinde, komplikasyon riski ve yan etkilerine de rastlanmıyor.

Bu makale 19 Kasım 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Dr.Öğr.Üyesi  Burak Özköse, 1986 yılında doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından, 2004 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2011 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır.İhtisasını ise 2012-2015 yılları arasında Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yapmıştır.

Dr. Öğr.Üyesi  Burak Özköse, mesleki çalışmalarına, İstanbul-Gaziosmanpaşa'da bulunan Yeniyüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa'da devam ettirmektedir.

Etiketler
Genital bölge beyazlatma
Dr. Öğr. Üyesi Burak Özköse
Dr. Öğr. Üyesi Burak Özköse
İstanbul - Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube