Lazerle vajinal daraltma nasıl yapılır?

Lazerle vajinal daraltma nasıl yapılır?

En rahatsız edici genital estetik sorunlarının başında yer alan vajinal genişlik; kadınların ve erkeklerin cinsel ilişki sırasında haz alamamasına neden olan bir problemdir. Kadınların özgüvenini azaltan bu sorun lazer teknolojisi kullanılarak ortadan kaldırılabilir.

Lazerle vajinal daraltma sırasında genellikle Fraksiyonel C02 lazer kullanılsa da KADOMER olarak biz Erbiyum YAG lazer ile vajinal daraltma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Daha gelişmiş bir teknoloji barındıran ve doku hasarını minimize eden Erbiyum lazer ile hastalarımızın konforunu arttırıyor; vajinal daraltma işlemlerimizi gerçekleştirdiğimizde vajina kanalında gençleşme oluşmasını da sağlıyoruz.

Lazerle Ağrısız Vajinal Daraltma Nasıl Yapılır?

Ağrısız vajina sıkılaştırma işlemi ile vajinal kanal mukozasında yenilenme oluşması hedeflenir. En iyi sonuçların alınabilmesi için gereken seans sayısı kişiden kişiye değişebilir; yaş, vajinal genişlik oranı ve doku yenilenmesi hızı gibi dinamikler ağrısız vajinal daraltma için kaç seans lazer tedavisi uygulanması gerektiğinin kişi özelinde belirlenmesini gerektirir.

Klinik ortamında gerçekleştirilen erbiyum lazer ile vajinal daraltma sırasında vajina kanalına özel bir prob yerleştirilir. Vajina kanalında döndürülerek içeri doğru itilen ve sonra geriye çekilen prob tüm vajina kanalına eşit derecede etki eder. Kollajen ve bağ dokusu oluşumunu tetikleyen lazer ışınları vajinal kuruluğun da ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Her yaş grubundaki kadına güvenle uygulanabilen lazerle vajina sıkılaştırma işlemi; çoğul gebelikler, doğumlar, genetik faktörler, hormonal değişimler gibi farklı nedenlerle vajina genişlemesi sorunu yaşayan kadınlara vajina gençleştirme anlamında da fayda sağlar. Minimal invaziv bir yöntem olması lazerle vajina daraltma uygulamasının avantajlarını arttırır.

Lazerle Vajinal Daraltma Avantajları

Erbiyum YAG lazer ile vajinal daraltma işlemi ağrısız ve acısız bir işlemdir. Anestezi verilmediği için hastalar işlem sonrası hemen evlerine ya da işlerine geri dönebilirler. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen vajinal daraltma işlemi sonrası komplikasyon oluşma riski yok denecek kadar azdır ve uygulamadan ortalama olarak 5 gün sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

Bu makale 10 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Op. Dr. Hatice AKTAN, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Atatük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Op. Dr. Hatice AKTAN, mesleki çalışmalarına İzmir'de bulunan Kadomer Kadın Sağlığı Merkezi'nde devam etmektedir.

Etiketler
lazerle vajinal daraltma
Op. Dr. Hatice Aktan
Op. Dr. Hatice Aktan
İzmir - Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube