Hem kadın hem de erkeklerde istenmeyen tüyler, kozmetik sorunun yanı sıra batıklara, kıl kökü iltihaplarına yol açabilmekte, hayat kalitesini kötü yönde etkilemektedir. Bu sorunlara çözüm olarak kullanılan lazer ışıkları, kıl folikülünü hedef alır ve burayı kalıcı olarak harap eder. Böylece her seansta kılların sayısında %10-20 azalma olur.

Günümüzde kullanılan lazer cihazları, özellikle de her deri rengi ve ince kıllarda dahi kullanılabilen Diod, başarı oranı çok yüksek, hızlı, konforlu ve güvenli bir teknoloji sunmaktadır.

Lazer zararlı mıdır sorusuna gelince, Lazer ışık demeti, deri altında en fazla 4-5 mm derinliğe ulaşır, yani deri altı tabakalara erişemez. Bu nedenle kısırlık veya yumurtalık kanserine neden olması mümkün değildir. Lenf bezlerine zarar vermez. Meme hastalıklarına yol açmaz, lazer aleti radyasyon yaymaz.

Bir diğer endişe kılların yok edilmesi fizyolojimizde probleme yol açar mı sorusudur. Irklara göre kıl renk, sayı ve yapısı değişkendir. Bazı ırklarda kıl neredeyse yoktur. Kılların yok edilmesi sağlık sorununa yol açmaz aksine özgüveni ve hayat kalitesini yükseltir. Günlük hayatınızda zaman kazandırır.

Ancak şunu da hatırlatmamız gerekir ki; güzellik salonlarında, kuaförlerde lazer yapılması doğru değildir, yasal da değildir. Lazer için doktor klinikleri tercih edilmelidir.


Ankara Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!