Koltuk altı terlemesi!!
Koltuk altı terlemesi!!

Koltuk altı teri yalnızca rahatsız edici değildir, ayrıca bazen utandırıcıdır.

Ameliyatsız Lazerle Terleme Tedavisi / miraDry Yöntemi

Koltuk altı terleme ve kol altı kokusu mu var? Tek bir uygulama ile kol altı terlemesinden ve ter kokusundan hayat boyu kurtulabilirsiniz. Cerrahi kesi gibi cerrahi işlemler içermez. Miramar laboratuarları tarafından geliştirilen ve 2011 yılında klinik testleri yapılarak FDA tarafından etkinliği onaylanan miraDry sistemi Türkiye’de ilk defa polikliniğimizde kullanılmaya başlanmıştır.

Kol altı bölgesinden gelen ter yalnızca rahatsız edici değil, bazen de utandırıcıdır. Her 5 yetişkinden 1 kişide aşırı koltuk altı terlemesi görülmektedir. Kol altı terlemesi beraberinde koltukaltı kokusunu getirmektedir. Koltuk altı teri ve kol altı kokusu kadınları sosyal durumlardan, erkekleri ise iş yaşantılarında oldukça etkilemektedir. Anketlerden elde edilen bilgilere göre koltuk altı teri kişilerin iş yaşantılarını ve sosyal hayatlarını olumsuz yönde etkilemektedir.

2012 yılında ABD tarafından miraDry sistemi ile uygulanan klinik çalışmalarının 12 aylık verileri yayınlanmıştır. Yayınlanan bu verilerin tek bir seanslık uygulama ile kol altı terleme sorununun %82 oranında bittiği, hasta memnuniyet oranının ise %90 olduğu belirtilmiştir.

miraDry uygulaması ile yapılan ve 2013 yılında Journal of Cosmetic Laser and Therapy isimli dergide yayınlanan bir makalede kol altı terlemesi ve koltuk altı kokusu olan hastalarda 7 ay sonra yapılan değerlendirmede terleme sorununun bir seans uygulama ile %83.3, koltuk altı ter kokusu sorunun %93.8 oranında yok edildiği gösterilmiştir.

Koltuk altı kokusu ve kol altı terlemesini önlemek için tedavi yöntemleri sınırlı ve geçici etkiler gösteren uygulamalardır. miraDry klinik ortamında uygulanabilen ve yüksek oranda başarısı ile en önemli terleme tedavisi olarak uygulanmaktadır.

miraDry; güvenirliği klinik olarak kanıtlanmış, FDA onaylı kalıcı koltuk altı terleme tedavisi ve kol altı kokusu için geçerli bir tedavi çözümüdür. Prosedür klinik ortamda bölgesel anestezi ile yapılır. Cerrahi kesi gibi cerrahi işlemler içermez. miraDry’ın çalışma prensibi, elektromanyetik enerjinin hassas ve kontrollü bir biçimde koltuk altı bölgesine iletilmesi ve kol altı ter bezlerinin yok edilmesidir.

miraDry, ter kokusu ve koltuk altı terlmesini girişimsel olmayan yöntemle kalıcı olarak yok eden tek FDA onaylı teknolojidir. Antiperspirant ve toksinler gibi diğer tedavi yöntemleri geçici olarak ter bezlerini devre dışı bırakırken, etkinliği arttırmak için sürekli olarak tedavi tekrarı gerekir. Cerrahi yöntemler ise büyük oranda risk teşkil etmektedirler.


İstanbul Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!