Kalıcı makyaj ile güzellik
Kalıcı makyaj ile güzellik

Kalıcı makyaj ; bitkilerden ve topraktan elde edilen tamamen antiallerjik boyaların epidermisin altına uygulanması , uygulama esnasında kanama olmamasına özen gösterilmesi esaslarına dayanan ,lokal anesteziyle de uygulanabilen ağrısız bir medikal uygulamadır.

TARİHÇESİ: Uzak Doğu'da başlı başına bir kültür olan bu metodun kökeni cok uzun yıllara dayanmaktadır. Geçmişi 500 yılı aşan bu yönteme Kaptan Cook, coğrafi keşiflerinde rastlamış ve 1774 yılında Avrupa'ya taşımıştır. O zamandan bugüne kadar geniş kitleler tarafından kabul görmüş, araştırılmış ve yeni yöntemler geliştirilerek zenginleştirilmiştir.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Majör uygulama alanları

*kaş

*göz

*dudaktır.

Ayrıca bazı hastalıklar sonucu kaş, kirpik ve saç kaybı oluşmuş kişilerde bu alanlar doğala benzeyen çizgilerle kalıcı olarak doldurulabilir. meme ameliyatları sonucu göğüs ucu oluşturulmasında ,derideki renk farklılıklarının giderilmesinde, bazı lekelerin derinin normal rengine dönüştürülmesinde , yapay ben ve benzeri talepleri karşılamada rahatlıkla kullanılabilir.

KAŞ UYGULAMASI KİMLERE YAPILIR?

Kaşları seyrek olanlar,hiç kaşı olmayanlar,kaşlarında yara ve ameliyat sonrasında boşluğu kalanlar, kaşının şeklini beğenmeyenler, kaşları ince ve asimetrik olan kişilerde uygulanır.

GÖZ UYGULAMASI KİMLERE YAPILIR?

Gözlüksüz makyaj yapmakta zorlananlar, makyaj yaparken elleri titreyenler,göz çevresini belirginleştirmek isteyenler , yüzüne göre küçük gözleri olanlara uygulanır. Ayrıca istenilen renkte çizgi çekilerek gözlere daha anlamlı bir ifade de verilebilir.

DUDAK UYGULAMASI KİMLERE YAPILIR?

Dudak kenar çizgisinin kalıcı olarak çizilmesini ve belirginleşmesini isteyenlere, üst veya alt dudaklarında asimetri bulunanlara,dudak çevresi belirsiz ve dudak renginin soluk olduğu kişilere ,dudakların çekici ve dolgun bir görünüme kavuşturulmasını talep edenlere uygulanır.

KALICI MAKYAJIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Kalıcı makyaj yöntemiyle bayanların makyaj için harcadıkları zaman kaybı tamamen ortadan kalkmış olur. Sporcular, çalışan bayanlar, günün her saati makyajlı ve güzel görünmek isteyenler ve makyaj yapmakla vakit kaybettiğini düşünen bütün kişiler için ideal bir yöntemdir.


İstanbul Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!