Erkeklerde ve kadınlarda idrar kaçırma günümüzde sosyal yaşamı etkileyen en önemli problemlerden birisidir. Ameliyatlar sonrası ortaya çıkan, yaşlılıkta organların gevşemesi ile zorlama ile oluşan stress inkontinans idrar kaçırma ya da kronik hastalıkların dejeneratif hastalıkların (Şeker – Diabet , Alzeimer, Periferik Nöropati, MS Multiple Skleroz) sinir hasarları sonucu ortaya çıkan idrar kaçırmaların; temelinde doğru teşhis koyma yatmaktadır. Kliniğimizdeki tanı ve teşhis yöntemleri ile kaçırmanın temel nedeni ortaya konulmakta; hastanın en uygun tedavi yöntemleri değerlendirilmekte bu sorundan kurtulmasına yardımcı olunmaktadır.

Cerrahi yöntemler dışında, cerrahi olamayacak hastalarımız için palyatif yöntem olarak Manyetik Koltuk Tedavisi vajinal ve pelvik kaslatın kuvvetlenmesi, pelvik tabanın düzenlenmesi, inervasyon eşik potansiyellerinin düzenlenmesi ile Kegel Egzersizleri nin hastanın oturduğu yerden artifisial güç ile spontan yapılmasının sağlanması, stimülasyonile mesane fonksiyon bozukluklarının düzenlenmesi yanında, aromaterapi, fitoterapi, schüssler mineral tedavisi, akupunktur ile bütüncül bir integratif yaklaşım sağlanarak rehabilitasyonlarında yardımcı olmaktayız.

Ameliyatlarla kendi geliştirdiğimiz sling / askı / salıncak yönteminin retropubik kemiğin arkasına minimal invaziv girişim ile yerleştilmesi sonucunda hastalarımızda kolaylık tolere edilebilen mesane asılması vajen daraltılması ve yukarı kaldırılması, vajen küçültülmesi, sistosel, rektosel ameliyatları yapılarak sağlanmaktadır. Vajen küçültülmesi, vajen daraltılması, klitoris dolgusu ile belirginleştirilmesi, labial dudakların kalınlaştırılması, labial dudakların küçültülmesi ve rekonstrüksiyonu işlemleri yapılmaktadır.


Ankara Ürolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!