İmplant Tedavisi Özellikle son yıllarda ağız ve diş sağlığı alanında oldukça popüler bir yöntem olması ve kullanım alanının hızlı bir şekilde yayılması ile beraber birçok kişinin öğrenmek ve bilgi sahibi olmak istediği bir konu haline gelmiştir. İmplant genel tabirle ağızda meydana gelen diş kaybı durumlarında eksik dişlerin yerine konması amacıyla, yoğun bir çalışma sonucu çene içerisine yerleştirilen vida şeklindeki yapay diş köküdür. Ve bu kök belirli bir süre sonunda çene ile kaynaşarak tam bir bütünlük sağlamaktadır: bU aşamada en iyi kaynaşma ve çene tarafından kabul Titanyum maddesi olduğu için bu madde tercih edilmektedir. Vida üzerine ise normal dişlerden hiçbir farklı olmayan yapay diş takılmaktadır. Bu işlemin görsel ve ağız sağlığı anlamında odlukça faydalı olması popülerliğinin altında yatan ana neden durumundadır.

Dişlerimi tedavi ettirmek istiyorum diyen bir kişi implant tedavisi hakkında bilgi alabilir. Eksik dişleriniz için geliştirilmiş olan bir tedavi yöntemidir ancak bazı durumlarda çene kemiğinde ciddi erimeler olabilir , böylesi durumlarda Tomografi Çekilerek hasta da kemik kayıpları belirlenir ve gerekirse İmmediate implant Cerrahisi ,Dişleri çekerken aynı anda implantlar yapılacak şekilde cerrahi planlaması yapılır.All on 4 ,All on 6, All on 8 gibi yöntemlerle Tek çeneye implant uygulamaları yapılabilir.

İmplant Tedavisi Avantajları

Tedavi olmak istiyorsunuz; ancak ekonomik ve uzun ömürlü bir kullanım mı olsun istiyorsunuz? Bunun için implant tedavisi tam da aradığınız yöntem olacak. Geliştirilmiş olan bu yöntem, olmayan dişler için en son yöntemdir. Yani dişlerinizin son derece doğal gözükmesi açısından bu yöntemin kullanılıyor olması avantajlıdır.

Takma dişlerden çok daha doğal olması

Çok daha rahat kullanılması

Kalıcı olması

Tek diş için de uygulanabiliyor olması

Yukarıda verilenler, diş tedavi yönteminizin implant olması durumunda ne şekilde avantaj elde edeceğinizi gösterir. Eğer sizin de diş tedaviniz için bu yöntem uygunsa, direkt olarak tedavi yönteminin implant olmasını sağlayabilirsiniz.

İmplant Tedavisinde Süreç

Tedavi görecek kişiler implant tedavisinde süreç hakkında da bilgi almak isteyebilir. Bu durumda direkt olarak muayene sırasında doktorunuzdan da bilgi alabilecek olduğunuzu bilmelisiniz. Tedavinin gerçekleşmesinde tek bir dişin implant olması ya da komple implant yapılması söz konusu olabilir.

Kimler İmplant Yaptırabilir?

Eğer sizin de herhangi bir nedenden ötürü kaybetmiş olduğunuz bir diş varsa, direkt olarak tedavi için implantın tercih edilmesini isteyebilirsiniz. Peki, kimler implant yaptırabilir? Bunun için belirlenmiş olan herhangi bir yaş sınırı yok. Kişinin dişini kaybetmiş olması ve kemik yapısının bu tedavi yöntemi için uygun olması yeterlidir. Bu durumda direkt olarak doktorunuz tarafından uygun görülen implant yöntemi uygulanacaktır.

Kimler implant yaptırabilir sorusuna verilen yanıt, bu bağlamda direkt olarak herhangi bir sınırlama olmadığı yönünde olacaktır. Dilerseniz doktorunuzun yaptığı muayene sonrası, siz de kayıp dişleriniz için implant yönteminin kullanılmasını talep edebilirsiniz.

İmmediate implant Cerrahisi ,Dişleri çekerken aynı anda implantlar yapılacak şekilde cerrahi planlaması yapılır.All on 4 ,All on 6, All on 8 gibi uygulamalar çok ciddi tecrübe ve birikim gerektiren cerrahi uygulamalardır, Doktorun Cerrahi tecrübesi, estetik öngörüsü çok önemlidir.


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!