Penisin ilişki sağlayacak kadar sertlik sağlayamaması yada karşı tarafı tatmin edecek kadar uzun süreli ilişkiyi sürdürememesi durumunur.

Erektil disfonksiyonda kullanılacak birçok tedavi yöntemi vardır. Günümüzde bunlardan en popüler ve yenilikçi olanı ESWT - LSWT Ekstrakorporal Şok Dalgası Tedavisi – Düşük dereceli Şok Dalgası Tedavisi dir. Penisin dış yüzeyinden şok dalgaları veya elektromanyetik dalgaların uygulanması ile; penis içinde damar yapımının kök hücre düzeyinde uyarılarak damar yapısı ve kan akımının arttırılması amaçlanmıştır. Yeni oluşan damarlarda kan akımını arttırarak, peniste kan artmaktadır ve sertleşme ereksiyon oluşmaktadır

Bu tedavinin erkeğe hiçbir zararı yoktur. Üstelik penisin boyunda büyüme ve etrafında da kalınlaşma sağlamaktadır. ESWT tedavisi ya da LSWT tedavisi haftada bir kere uygulanan 6 haftalık bir tedavi sürecidir. Bu süreçte hastaya her seansta yaklaşık 3 bin 500 şok dalgası verilir.

Günümüzde yapılan yanlış uygulamalarla başarı şansı düşmektedir. Klasik araştırmaların yapıldığı izlemler 6 hafta üzerinden olup yanlış uygulamalar ile 4 hafta gibi bir süreye indirilerek 2 parti yapılması kural dışı bir durumdur. Ayrıca dalganın dokuya ulaşım ve yansıma süreci içinde yapılan sık dalga vurumları ile dalga nötralizasyonu oluşmakta tedavinin verimsizliği oluşmakta hasta yarar sağlamamaktadır. Tedavinin püf noktasını buradadır.

Hastayı cihazda tek başına bırakmıyoruz. Biz hastayı bütüncül tıp yaklaşımıyla; hastanın hormon yapısı, psikosomatik durumu, geleneksel enerji tıbbı yönünden eksiklikleri, akupunktur zayıf hatlarının düzenlenmesi, hacamat, fitoterapi ve aromaterapi ile bütüncülü bir yaklaşım olarak ele alıyoruz.

Bu da bizim Türkiye'deki tedavi kurumlarından niye farklı olduğunuzu açıklamaktadır.

Erektil disfonksiyon doktorun özverisi, hastanın iyileşme gayreti ile aşılabilen bir engeldir. Tedavisi olan hastalıklardan birisidir.

Protez bir çözüm değildir. Hastaya psikolojik ve biyolojik olarak yarar sağlayan bir yöntem değildir. Hastanın sadece karşı cins ile üstünlüğünü göstermesini saplayan bir yöntemdir. Ama hastanın hipofizer aksında biyoritim düzeyinde yararı olmayan bir yöntemdir. Yaklaşık 10 yıl içinde protezin tekrar değiştirmesi gerektiren, geri dönüşümü olmayan bir cerrahi yöntemdir

Holistik / integratif yani bütüncül tıp yaklaşımıyla Androterapi/ Androterapy yaparak hastanın iyilik hali sağlanabilinmektedir.

Hasta grubumuzda, özellikle radikal prostatektomi cerrahi sonrası gelişen sertleşmeme sorunları / erektil disfonksiyon; diyabetik, hipertansif ve kronik hastalıklara bağlı gelişen damarsal ve sinirsel bozukluklar, psiko somatik bozukluklarile oluşan sertleşmeme sorunları / erektil disfonksiyon ile erken boşalma, erken inme, zevk alamama, yeterli meni miktarı olmaması gibi hasta grupları oluşturmaktadar

Cinsel fonksiyonların tedavisinde Manyetik Koltuk Tedavisi; erken boşalma, geç boşalma ve orgazm bozuklukları, idrar kaçırma problemlerinde kullanmaktayız

Androterapi / Androterapy ; dünyada ve yurdumuzda ilk kez başlatan bir klinik olarak erkeklerin çaresiz olmadığını sorunlarının uygun yöntemlerle çözülebileceğini kaderlerine küs kalmaları gerekmediğini, geliştirdiğimiz tedavi yöntemlerinin akılcı mantık kurallarıiçinde Batı / Ortodoks / Tıbbı ve Doğu Tıbbı kuralları(Holistik /İntegratif / Geleneksel Çin Tıbbı TCM- Traditinional Chinies Medicine altında uygun yöntemlerle yapılmasıyla başarının kaçınılmaz olduğunu gözlemledik.


Ankara Ürolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!