Dolgu maddesi ile meme büyütme!!

Dolgu maddesi ile meme büyütme!!

            Meme büyütme isteği ile başvuran ancak ameliyat korkusu nedeniyle bu dileğini gerçekleştiremeyen yada sürekli erteleyen hastalarda son yıllarda dolgu yöntemiyle meme büyütme işlemi yapılmaktadır.

Aquafilling olarak bilinen ve içeriği %2 copolyamid; %98 su’ dan oluşan bir dolgu maddesi meme büyütme işlemi amacıyla başarıyla kullanılmaktadır. Uygulama ofis şartlarında, lokal anestezi ile yaklaşık 1 saat içinde gerçekleştirilir. Aquafilling dolgu maddesi mutlaka deneyimli hekimler tarafından meme dokusu ile göğüs kası arasındaki plana enjekte edilmelidir. Böylelikle meme dokusu içine enjeksiyon yapılması engellenebilir. Ayrıca kadın memesinin eşsiz şekli Aquafilling dolgu maddesi ile oluşturulabilir. Sonuçlar derhal gözlenebilir. Bu nedenle hasta ile hekimin kullanılacak dolgu miktarına birlikte karar verebilme olanağı vardır. Memenin son durumu (büyüklüğü) bu şekilde belirlenebilir.

Aquafilling dolgu maddesi ile ayrıca bacaklar şekillendirilebilir. Kalçalara istenilen şekil ve büyüklük kazandırılabilir.

 

Bu makale 17 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Prof. Dr. Mustafa ŞENGEZER, 1951 yılında Niğde’de doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimini Konya Maarif Koleji'nde bitirmiştir. Ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1978 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Gülhane Askeri Tıp Akademisi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda ve Plastik Cerrahi Anabilim Dalı'nda tamamlamıştır. Ardından GATA Plastik Cerrahi Anabilim Dalı'nda sırasıyla Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesörlük Akademik unvanlarını almıştır. Uzun yıllar GATA Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini sürdürdükten sonra yaklaşık 7 yıl önce bu görevinden ayrılan Prof. Dr. Mustafa ŞENGEZER, halen muayenehanesinde serbest hekim olarak mesleki çalışmalarını sürdürmektedir. Prof. Dr. Mustafa ŞENGEZER, akademik kariyeri esnasında 2 yıl süreyle Amerika’da Kentucky Üniversi ...

Etiketler
Meme büyütme operasyonu
Prof. Dr. Mustafa Şengezer
Prof. Dr. Mustafa Şengezer
Ankara - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube