image

Yüzümüzde herhangi bir değişiklik yapmanın zamanı, kişinin kendisini bu konuda rahatsız olmaya başladığını hissettiği zamandır.

Yıllar ilerledikçe derimizin esnekliği, elastikiyeti azalır. Cilt dolgunluğunu ve parlaklığını kaybeder. Göz çevresinde kırışıklıklar ve etrafında torbalanmalar meydana gelir.

Daha ileriki yaşlarda göz çevresinde çökmeler, üst gözkapağında gevşeklik, yanak bölgesinde sarkma ve yüzdeki çizgilerde derinleşmeler oluşur. Çene altı bölgesinde sarkma ve çift çene görünümü oluşur.

YÜZ GERME-MİNİ YÜZ GERME

Yüz germe operasyonlarında cilt, ciltaltı dokusu ve aponevrotik sistem birlikte gerilir. Yerçekiminin zamanla oluşturmuş olduğu etki geri çevrilmeye çalışılır.

Operasyon; kesi kulağın hemen önündeki kıvrımlara uyacak şekilde aşağıya doğru uzanır, kulak memesinin altından kulak arkasına döner ve kulak arkasındaki saçlı deriye doğru uzanır.

Operasyon ortalama 2-3 saat sürmekte, genel veya bölgesel anestezi altında yapılabilmektedir. Operasyon sonrası şişlik oluşmaması için özel yüz korseleri kullanılmaktadır. Operasyon sonrası operasyon bölgesinde bir miktar sertlik, şişlik ve geçici olan hafif his kaybı olabilmektedir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!