Diyetinizi diyetisyenden isteyin çünkü #diyetidiyetisyenyazar!
Diyetinizi diyetisyenden isteyin çünkü #diyetidiyetisyenyazar!

Hayat dediğimiz dümdüz bir yolda gitmez. İnişleri, çıkışları kolay ve zor zamanları vardır. Mutlulukları, üzüntüleri, umutları, kaygıları içinde barındırır. İnsanlarla iç içe, kalabalıklarda ve akış içinde olmadan kolay kolay çekilmez. Diyet yapmak yaşam içinde aklımızda büyüyen bizi sosyallikten alıkoyan bir durum olmamalıdır. Kilo verirken de doğum günü partilerine katılabilir, akşam yemeklerine çıkabilir, sabah kahvaltı davetlerini reddetmeden hayatın içinde olabilirsiniz. Pazar kahvaltılarında organik serpme, öğle yemeklerinde peynirli domatesli pizzalar makarnalar ile, akşamları mangal ve ızgara sebzeler ile beslenmenizi ara da sırada süsleyebilirsiniz. Diyet yapıyorum diye bıkkınlık hissi oluşmasın içinizde. Hayatın güzellikleri mutlu kılar sizi, beslenmenin en güzel hali güzel yapar bedeninizi. Sadece sağlığın yolunda olun yeterli.

Bir diyet programına başlamayı düşündüğünüz andan itibaren öncelikle tıbbi sağlık sorunlarını kan tahlili ve hekim kontrolünde bir değerlendirme ile gözden geçirmenizde fayda var. Bu yola çıkarken doğru bilimsel, sağlıklı bir plan oluşturmak önemlidir. Diyette başarılı olmanın yolu size en uygun diyet ile beslenmek ve aktivite yapmaktır.

Diyeti Diyetisyen Yazar! O - bu - şu kişilerin popülaritesi yüksek, kilo verme konusunda en kısa yoldan ve en mucizevi çözüm arayanların seçtiği yol çoğu zaman ciddi bir sağlık tehlikesidir. Gazetelerde, dergilerde, televizyonlarda yanlış insanların yanlış yönlendirmeleri ciddi bir sağlık tehlikesi oluşturmaktadır.

Sizi sadece yaşamınıza en uygun diyeti yapmak memnun edecektir. Size özel olmayan ve diyetisyen olmayan kişilerin hazırladıkları diyetler yalnızca umut ışığını gösterir ancak güvensizlik ve mutsuzlukla sonuç bulur. Bir diyetisyenin hazırladığı size özel olan diyet ağız tadınıza uygun bir plan içerir. Ekonomik gücünüze ve imkanlarınıza göre uygulanabilir olur. Kültürel ve çocukluktan itibaren edindiğiniz alışanlıklarınız göz önünde bulundurulur. Sosyal yaşamınıza adapte edilebilir. Sadece yiyecek içecek kısıtlaması değil, vücudunuzun gerekli besin öğeleri ihtiyacı karşılar. Motive olmanızı kolaylaştırır. Birbirinden farklı ve uyumlu öneriler fark sunar. Başrol sizde olduğu için eğlenceli bir sağlık hareketidir. Hayat tarzınızı değiştirmeyi ve sağlık yolunu hedeflediği için %90 başarı sağlar.


İstanbul Diyetisyen uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!