Botox yaptırmaktan korkmayın !

Botox yaptırmaktan korkmayın !

 Yüz cildimiz genetik, güneş ışınları, sigara, yerçekimi, yüz kaslarının kullanım şekli, uyurken yatma pozisyonuna göre yıllar içinde olumsuz değişiklikler gösterir. Alında, kaş arasında, göz çevresinde, dudak çevresinde, yanaklarda, burun kenarında ve çenede kırışıklık ve sarkmalar ortaya çıkar. Cilde yapılması gereken işlemler, cilt daha çok yıpranmadan yapılmalıdır. Çünkü,kırışmış ve sarkmış bir cildi düzeltmek daha zor olmaktadır.

Yüzde yüz hareketlerini sağlayan pek çok kas vardır. Yıllar içersinde yüzü aşağı çeken kaslar daha kuvvetli hale gelmektedir. Bunun sonucu olarakta yüzde sarkma ve yorgun ifade belirmektedir.  Ayrıca mimik hareketlerini çok kullananlarda derin çizgiler ortaya çıkmaktadır. Botox yöntemi yüzü aşağı çeken kasları  ve mimik kaslarını zayıflatarak uzun vadede ortaya çıkabilecek olan sarkma ve kırışıklıkları engeleyebilir. Ayrıca ortaya çıkmış olan kırışıklık ve sarkmaları azaltabilir. Botoks  yöntemi, yüzü şişirerek kırışıklıkları azaltan bir yöntem değildir. Bilinenin tersine, botox  uygun dozlarda ve bilinçli bir şekilde yapıldığında son derece doğal duran bir yöntemdir. 

Her yöntemde olduğu gibi, bu alanda işinin ehli ve titizlikle çalışan hekimlere botoks (botox)  yaptırılmalıdır. Botoks, son yılların en başarılı  ameliyatsız cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavi yöntemlerinden biridir. Bazı ciltlerde en iyi sonucu alabilmek için  dolgu, mezolift, peeling gibi diğer yöntemlerle birleştirmek gerekebilir.

Son günlerde botoksun  önemli yan etkileri olduğuna dair medyada söylentiler dolaşmaktadır. Hiçbir yayında, hiçbir kongrede ve hiçbir meslektaşımızdan  bu tarz yan etkiler bildirilmemiştir. Her tıbbi yöntemde olduğu gibi botoks yönteminde de yan etkiler olabilir. Ancak bu yan etkiler hayatı tehdit eden ve kalıcı yan etkiler değildir.  Botoks   yöntemini korkmadan gönül rahatlığı ile uygulattırabilirsiniz.

Bu makale 19 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Uzm. Dr. Güneş Ertürk

Uzm. Dr. Güneş ERTÜRK, lisans öncesi eğitimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1992 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı'nda ihtisasına başlamış ve 1996 yılında Dermatoloji Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitimi sonrasında Kadıköy Şifa Hastanesi ve İstanbul Memorial Hastanesi'nde Dermatoloji Uzmanı olarak görev yapmış olan Uzm. Dr. Güneş ERTÜRK, 2000 yılında ABD, New York - Mount Sinai Tıp Fakültesi Dermato - Surgery departmanında mesleki çalışmalar yapmıştır.

Klinik dermatoloji, lazer dermatoloji ve kozmetik dermatoloji ile yoğun olarak ilgilenen Uzm. Dr. Güneş ERTÜRK, mesleki çalışmalarına Özel Muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Etiketler
Kırışıklık
Uzm. Dr. Güneş Ertürk
Uzm. Dr. Güneş Ertürk
İstanbul - Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube