Bel ve boyun fıtıklarında ozon tedavisi

Bel ve boyun fıtıklarında ozon tedavisi

Omurgamızdaki  kemiklerin arasında akışkan yapıda  amortisör görevi görerek bele gelen yükü azaltan yapılar vardır. Fıtık bu kaygan yapının yer değiştirmesi ile oluşur. 

Bel ve boyun fıtıklarında ozon tedavisi,

Ameliyata gerek kalmadan,deneyimli kişiler yaptığında herhangi bir riski olmayan üstelik fıtık dışında vücuda yan faydalar sağlayan bir tedavidir. 
Yapılan tedaviler her kişi için farklı kombinasyonlar gösterse de genelde seanslar halinde  Ozon gazının fıtık ile uyumlu kas gruplarına yapılan enjeksiyonları ve  sistemik ozon tedavisi ilk planda yapılan uygulamalardır.

Ozon tedavisi ile, Kas spazmını azaltır, Ödemi çözerek sinire bası azalır ve endorfin gibi ağrı giderici bazı maddelerin salınımı arttırdığından ağrı azalarak kesilir.

Oldukça yüz güldürücü sonuçların gözlendiği  ozon tedavisinin, yan etkisinin olmaması,kısa süre sonra evine gidebildiği için sosyal hayatını etkilememesi ve ameliyattan korkan hastalar için ön plana çıkan  bir  tedavidir.

Bu makale 14 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Uzm.Dr Beytiye Baş, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. 

Mesleki çalışmalarına Özel Muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Uzm. Dr. Beytiye Baş
Uzm. Dr. Beytiye Baş
Bursa - Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp
Facebook Twitter Instagram Youtube