Aşı takvimi

Aşı takvimi

Aşılar yeni doğmuş bebeklerin yaşamı için çok önemlidir.   Mutlaka doktorunuz size bebeğiniz için gereken aşı takvimini sağlamıştır ben yine de Sağlık Bakanlığının öngördüğü aşılar ve tarihleri konusunda bilgi iletmek isterim. 

Bildiğiniz gibi bebeklere yapılan aşılar ve ilerleyen yaşlarda yapılan bebek aşıları sağlık bakanlığı tarafından ücretsiz olarak karşılanmaktadır.   Bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirecek çevre etkenlerden koruyacak aşıları ihmal etmemenizi şiddetle hatırlatmak isterim.

 

 

Bu makale 8 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Prof. Dr. Bülent Berker

Prof. Dr. Bülent BERKER, lisans öncesi eğitimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1993 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1995 yılında ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda ihtisasına başlamıştır. 2000 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuş ve 2006 yılına kadar burada Uzman Doktor olarak görev yapmıştır. 2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Stanford Üniversitesi Tıp Merkezi, Endoskopik Cerrahi Merkezi ve Üreme Endokrinoloji Ünitesinde eğitim almış olan Prof. Dr. Bülent BERKER, 2006 yılında Doçentlik unvanı almıştır. Halen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda Profesör olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir.  Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği (TSRM) (Yönetim Kuru ...

Yazarı sosyal medya'da takip edin
Etiketler
Aşı takvimi
Prof. Dr. Bülent Berker
Prof. Dr. Bülent Berker
Ankara - Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube