HIFU (Fraksiyonel Yüksek Yoğunlukla Odaklanmış Ultrason) teknolojisi ile deri altı dokulara odaklanmış ses dalgaları gönderilerek kollajen üretimi uyarılır. Bu sayede yüksek etkinlikte ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi görülür. Fokus Ultrason derinin kendini doğal yoldan iyileştirmesi yöntemini kullanır. Ameliyatsız yüz germe kaş kaldırma, sıkılaştırma ve tonlamayı sağlar. Y üz, boyun ve göğüs için cerrahi olmayan gençleştirici bir yöntemdir. Fokus Ultrason lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözebilen, FDA onaylı yepyeni bir teknolojidir. Fokus Ultrason deri ve deri altı tabakaları uyarır, cerrahi ve diğer yöntemlerin aksine, deri üzerinde yara bere hasar oluşturmaz.

İşlem 30-45 dakika arasında sürmesidir. Tedavinin en güzel tarafı vücudun kendi iyileştirme mekanizmasını kullanarak nazikçe ve yavaşça deri ve altındaki dokuların kendini yenilemesini sağlamasıdır. Ameliyatsız Yüz Germe özel bir ön hazırlık gerektirmez. Kişi tedaviden sonra hiçbir şey olmamış gibi günlük yaşamına devam edip, iş hayatında herhangi bir erteleme ve izin almasına gerek kalmadan sosyal hayata hemen dönebilir. Fokus Ultrason ile işlem acısız, konforlu bir şekilde yapılmakta ve ciltte meydana gelen güzel görüntü uzun süre etkisini devam ettirmektedir.

Etkili bir sonuç almak için 2 hafta arayla 3 seans uygulama yeterlidir. Kişi işlem sonrası etkiyi hemen görse de, esas etki işlemden 40 gün sonra ortaya çıkar. Yeni oluşan kollajen takviyesi bu sürede ortaya çıkar. Fokus Ultrason cerrahinin yerini almasa da ameliyatsız yüz germe henüz cerrahi müdahaleye hazır olmayanlar için iyi bir alternatif oluşturur.

Fokus Ultrason kimlere yapılır?

Genellikle, 30 yaş üstü, sarkma ve kırışıklığı olan yumuşamaya eğilimli cildi olan kişiler için uygun bir tedavi seçeneğidir.

Fokus Ultrason Hangi Durumlarda Uygulanır?

Cilt gerdirme ve gençleştirme

Yanak bölgesindeki sarkmalarda

Yüz ovalinin şekillendirilmesinde

Göz çevresi ve alın kırışıklıkların giderilmesinde

Kaş kaldırmada

Gıdı yok etmede

Üst dudak bölgesi kırışıklıkların giderilmesinde

Göğüs toparlamada

Kolajen uyarımı gerektiren durumlarda uygulanır.

Fokus Ultrason hangi bölgelere Uygulanır?

Uygulama tüm yüz gıdı ve boyun bölgesi dışında vücut başlığı ile diz üstü, basen, kollar ve göbek bölgesinde sıkılaştırma ve toparlamada kullanılır.


Ankara Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!