Lazer ile ben tedavisi

Lazer ile ben tedavisi

Ben (Nevüs) Nedir ?

Benler (nevüsler), cildimizde oluşan lekelerdir. Doğuştan olabilir veya güneşe bağlı olarak sonradan da oluşabilir. Genellikle yuvarlak şekilli olan bu lekeler sıklıkla kahverengi veya siyah renkte olurlar. Deri seviyesinde veya deriden kabarık olabilirler.

Her insanda 20 ye yakın ben olması normaldir. Bu benler büyüklüklerine göre deriden kabarıklıklarına göre renklerine ve davranış şekillerine göre dermatologlar tarafından takip edilmelidir. Zararsız benler estetik amaçlı olarak lazer yöntemiyle tedavi edilebilir. Bazı benler, ilerleyen zamanlarda cilt kanserine dönüşebilir. Bu nedenle Dermatolog tarafından teşhis edilmesi ve uygun tedavinin yapılması önemlidir.

Benlerin Tedavisi

Cerrahi olarak ben çıkartılabilir.

Kriyoterapi yöntemi ile dondurularak tedavi yapılabilir.

Koterizasyon  (yakma) işlemi yapılabilir.

Lazer uygulamaları ile tedavi edilebilir.

Lazer tedavisi ile deri altında yerleşmiş olan hücreler ısı ile buharlaştırılarak yok edilir. Lazerin en büyük avantajı çevre dokunun az hasar görmesidir. İşlem sonrası oluşan kabuklanma bir haftada iyileşir.

Genellikle tek seans yeterli olmaktadır. İşlem öncesi lokal anestezi ile o bölge uyuşturulur. Böylece ağrısız bir tedavi gerçekleştirilir.

Halk arasında ben aldırmanın riskli bir işlem olduğu düşünülmektedir.  Bu yanlış bir düşüncedir. İşlem öncesi dermatoloji uzmanı benlerinizi dermoskop adı verilen büyüteçle değerlendirir. Risk analiz yapar ve yapılacak tedaviye karar verir.

Lazer ile Ben Alma Fiyatları Nedir ?

Lazer ile ben tedavisi fiyatları, alınacak benlerin büyüklüğü ve sayısına göre değişmektedir. Fiyat bilgisi ve randevu için kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bu makale 16 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Uzm. Dr. Servet Usta

Uzm.Dr Servet USTA, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1991 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak 1997 yılında tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 1998-2001 yılları arasında  Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapmış ve Dermatoloji Uzmanı olmuştur.

2001- 2008 yılları arasında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde EAH’nde, 2008- 2011 yılları arasında Kırşehir Özel Aşıkpaşa Hastanesi'nde Ayrıca 2005- 2016 yılları arasında Kırşehir’de kendi muayenehanesi'nde dermatoloji ve kozmetokoji hekimliği yapmıştır. Mesleki çalışmalarına 2017 yılında Ankara’da açtığı muayenehanesinde dermatoloji ve kozmetoloji alanında hastalarına hizmet vermektedir. Ayrıca evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

Etiketler
Ben muayenesi
Uzm. Dr. Servet Usta
Uzm. Dr. Servet Usta
Ankara - Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube