Ben (Nevüs) Nedir ?

Benler (nevüsler), cildimizde oluşan lekelerdir. Doğuştan olabilir veya güneşe bağlı olarak sonradan da oluşabilir. Genellikle yuvarlak şekilli olan bu lekeler sıklıkla kahverengi veya siyah renkte olurlar. Deri seviyesinde veya deriden kabarık olabilirler.

Her insanda 20 ye yakın ben olması normaldir. Bu benler büyüklüklerine göre deriden kabarıklıklarına göre renklerine ve davranış şekillerine göre dermatologlar tarafından takip edilmelidir. Zararsız benler estetik amaçlı olarak lazer yöntemiyle tedavi edilebilir. Bazı benler, ilerleyen zamanlarda cilt kanserine dönüşebilir. Bu nedenle Dermatolog tarafından teşhis edilmesi ve uygun tedavinin yapılması önemlidir.

Benlerin Tedavisi

Cerrahi olarak ben çıkartılabilir.

Kriyoterapi yöntemi ile dondurularak tedavi yapılabilir.

Koterizasyon (yakma) işlemi yapılabilir.

Lazer uygulamaları ile tedavi edilebilir.

Lazer tedavisi ile deri altında yerleşmiş olan hücreler ısı ile buharlaştırılarak yok edilir. Lazerin en büyük avantajı çevre dokunun az hasar görmesidir. İşlem sonrası oluşan kabuklanma bir haftada iyileşir.

Genellikle tek seans yeterli olmaktadır. İşlem öncesi lokal anestezi ile o bölge uyuşturulur. Böylece ağrısız bir tedavi gerçekleştirilir.

Halk arasında ben aldırmanın riskli bir işlem olduğu düşünülmektedir. Bu yanlış bir düşüncedir. İşlem öncesi dermatoloji uzmanı benlerinizi dermoskop adı verilen büyüteçle değerlendirir. Risk analiz yapar ve yapılacak tedaviye karar verir.

Lazer ile Ben Alma Fiyatları Nedir ?

Lazer ile ben tedavisi fiyatları, alınacak benlerin büyüklüğü ve sayısına göre değişmektedir. Fiyat bilgisi ve randevu için kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.


Ankara Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!