Burun tam yüzün ortasında ve yüze çok önemli şekil veren bir organımızdır. Özellikle genç yaşlarda insanlar eğer burunda kemer varsa veya şekil bozuklukları deviasyonlar varsa bundan çok mutsuz olabilirler. Eskiden bu durumun düzeltilmesi için hemen bir plkastik cerrahi uzmanına başvurulur ve bu durum ameliyatla düzeltilirdi. Oysa şimdi basit ve az miktarda bir dolgu uygulamasıyla buundaki sorun çözülüp bu mutsuzluk mutluluğa çok kısa sürede döndürülebilir.

Elbette Burunda önemli bir deviasyon ve nefes almada problemler varsa elbette tedavi cerrahi olmalıdır.

AMELİYATSIZ DOLGUYLA BURUN ESTETİĞİNİN AVANTAJLARI NELERDİR

En önemlisi hasta ameliyat olamının tüm risklerinden kurtulmuş olur ve genel anestezi almadan ve çok kısa sürede tedavsi tamamlanmış olur.

burunda istenmeyen boşluk asimetri ve kemer bölgesi hadtanın isteği ve beklentileri ölçüsünde doldurulur. Son derece kolay bir uygulamadır.

AMELİYATSIZ DOLGUYLA BURUN ESTETİĞİNİN ETKİ SÜRESİ NEKADARDIR

Burun bölgesinde dolgu maddesinin kalıcılığı 1.5 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir.

Dolgu uygulamalarını burun sırtındaki kemerlenmenin düzeltilmesinde, burun ucunu kaldırmak için ve rinoplasti ameliyatlarından sonra ortaya çıkan kusurların düzeltilmesinde kullanılmaktayız.

Burun bölgesi damar ve sinir ağı açısından zengin bir bölgedir. Bu uygulamaların mutlaka tecrübeli uzman hekimler tarafından yapılması gereklidir.


İstanbul Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!