Beşbin yllık geçmişe sahip olan Akupunktur uygulamasında son zamanlarda Almanya ve İsviçrede uygulanan şok dalga akupunktur tedavisini Türkiyede uygulamaya başladık.
Şok Dalga Akupunktur." Yöntemi; saniyede 1500 metre hızla doku altına ulaşarak şok dalga üretip, bunları uygun başlıklar yardımıyla akupunktur noktalarına iletiyor. Akustik Şok Dalga Akupunktur yöntemi uygulandığı noktalarda biyokimyasal uyarılar meydana getirerek tedaviyi başarıyla gerçekleştiriyor. Ve hedeflenen etkiyi maksimum noktaya çıkarıyor.

Sıkıştırılmış hava ile şok dalga atış sistemi özel şok ileticilerine sahip. İleticiye yerleşen mermi sıkıştırılmış hava ile hızlandırılıyor. Böylece üretilen kinetik enerji mermi çarpmasından etkilenmeyen bir yüzeyde akustik enerjiye dönüşüyor. Şok dalga akupunktur her akupunktur noktasına yalnızca birkaç saniyelik tedavi gerektiren çok kısa süreli bir uygulama. Etkili bir şekilde uyarılan noktalar hedeflenen bölgelerdeki kan dolaşımını ve lenfatik akımı hızlandırıyor.

Geleneksel akupunkturun uygulama alanı bulamadığı bölgelere ulaşmak ve yoğun etki alanına sahip ayak tabanı ve çok derinlerde bulunan özel akupunktur noktalarına ulaşabilme şansı yaratan şok dalga akupunktur yöntemi ile akupunktu noktalarını daha zahmetsizce ve doğru olarak ve ağrısız olarak uyarmak mümkün oluyor.

Özellikle iğne fobisi olanlardada tercih edilen yöntemin akupunkturu konforlu bir hale dönüştürdüğünü söylemek mümkün Akupunkturun zayıflamada ki etkisini arttıran şok dalga yöntemi bu etkisini :Metabolizmayı hızlandırarak ve beyinde endorfin hormonları salınımını arttırarak yapmaktadır.
Ayrıca şok dalga akupunktur yöntemi ile
Boyun ve bel ağrıları
Topuk dikeniOmuz kireçlenmeleri
Diz eklem kireçlenmeleri
Tenisçi dirseği,
Ayak tabanı ağrıları,
Alerjik astım, bronşit,
Lenf ve ödemler,
Kireçlenme, romatizmal hastalıklar ve osteoartritler

Konstipasyon (kabızlık) ve,spastik kolit de oldukça başarılı onuçlar almak mümkün olmaktadır.

Uz.Dr İSMAİL AĞAR


İstanbul Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!