Uzm. Psk. Zeynep Bektaş, İstanbul, Psikoloji

Uzm. Psk. Zeynep Bektaş

Psikoloji - İstanbul

Performans Kaygısı, Somatoform Bozukluk, Somatizasyon Bozukluğu

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Psikologun Adresi

Teşvikiye Cad. Kısmet Apt. No:49 K: 4 D: 6  Şişli, İstanbul
Trio Psikoloji

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Nakit

Zeynep Bektaş Hakkında

Zeynep Bektaş Kimdir?

Uzm.Psk.Zeynep Bektaş lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Girne Amerikan Üniversitesi  %50 Burslu Psikoloji bölümünde 2012 yılında bölüm birinciliği ile tamamlamıştır. Lisans eğitimi boyunca yurt içinde ve yurt dışında kongrelere ve seminerlere katılmış, kendi üniversitesinde Psikoloji Öğrencileri Kongresi Kurul Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Öğrencilik hayatı boyunca Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) üniversite temsilciliği yapmıştır.

2016 yılında Üsküdar Üniversitesi  Klinik Psikoloji yüksek lisansını bitirerek “Klinik Psikolog” unvanını almıştır.Yüksek lisans süresince, özellikle ‘Dil Konuşma Bozukluğu’ konusunda her yaşta bireylerle çalışmalar yapmış , aynı zamanda kurum müdürlüğünü yürütmüştür.2014 yılında Nöropsikiyatri Hastanesi’nde klinik stajını tamamlamıştır. Aynı dönemlerde  Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa da gönüllü olarak çalışmış, yetişkin kişilik testlerinin uygulanması,ayaktan ve yatan hastaların gözlemlenmesi ve ön görüşme konusunda deneyim kazanmıştır.
2014 yılında Prof. Dr. Hakan Türkçapar ‘dan Bilişsel Davranışçı Psikoloji teorik eğitimini tamamlayarak, süpervizyon sürecine girmiştir. Yüksek lisans eğitiminde Yrd. Doç. Dr. Emre Sargın’ dan aldığı süpervizyon dersini başarıyla tamamlamıştır.
Dr. Emel Stroop “ Kognitif Terapinin Anksiyete Tedavisinde Uygulanması” konulu workshop çalışmasına katılmıştır. Aynı zamanda I.Modül ve Workshop – Dr.Harville Hendrix  ve Helen LaKelly Hunt ( 28-29 Mayıs 2015 Workshop, 30-31 Mayıs 2015 Teorik Eğitim – 32 saat ) IMAGO Çift Terapisi’ne katılım göstermiştir

WISC-R, MMPI, SCL, Mini Mental Test, AGTE,  CAT, Gesell, Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler, Peabody/Alıcı dil testi, Porteus Labirentleri, Beier Cümle Tamamlama,  uyguladığı testler arasındadır.

Mezun olduğu yıldan bu yana aktif olarak çalışmakta olup, 2016 yılından bu yana Duyu Psikoloji Merkezi, Aner Psikoloji  ve çeşitli danışmanlık merkezlerinde ergen ve yetişkin bireylerle psikoterapi seanslarını yoğun olarak yürütmektedir. Ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çözüm Odaklı Terapi ve EMDR terapi ekolleriyle çalışmakta olup, eklektik bir yaklaşım izlemektedir. Ortalama 3000 seans psikoterapi birikimini , şu anda kendi çatısı altında Trio Psikoloji’de devam ettirmekle beraber, eğitimlerine ve süpervizyon süreçlerine devam etmektedir.

KATILIMCI OLDUĞU KONGRELER VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI

16.Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi Düzenleme Kurulu Başkan Yardımcılığı (Girne Amerikan Üniversitesi 2011)
2010-2012 Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) Üniversite Temsilciliği
25.EFPSA  Avrupa Psikoloji Öğrencileri Kongresi katılımı   (European Fedaration of Psychology Students’ Association) (Polonya)
“Think Creative Think Beyond” –  Youth Action Exchange Program -Maribor Üniversitesi (Slovenya) 5.9.11- 11.9.2011
Koç Üniversitesi – Ulusal Psikoloji Öğrencileri Değişimi programı(UPOD) (20-26 Aralık 2010)

 

 

 

Diploma aldığı kurum
 • GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • USKUDAR UNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Performans Kaygısı
 • Somatoform Bozukluk
 • Somatizasyon Bozukluğu
 • Sinir Bozukluğu
 • Sınav Kaygısı
Tedaviler
 • Kaygı bozuklukları
 • Emdr terapi
 • Emdr terapi
 • Yetişkin terapisi
 • Yetişkin Psikoterapisi
Diplomalar ve Sertifikalar
Fotoğraflar

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Zeynep Bektaş tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Duygularımdan zevk alamıyorum

  Merhaba hocam ben serap evliyim iki cocuk annesyim. kendimi toparlamak için szden yardım istiyorum.ben hiç bir duyguyu hissetmiyorum hiçbirseyden zevk alamıyorum.eşim beni cok degersiz kılıyor sedece ilişkiye girmek için yanaşıyor fakat baska turlude beni hic gormuyor artık onun hiç ilişkye girmek... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Zeynep Bektaş

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Minnesota çok yönlü kişilik envanteri

  Merhaba zeynep hanım. minnesota çok yönlü kişilik envanteri çözümlemesi yapıyor musunuz acaba? eğer yapıyorsanız ücretini öğrenebilir miyim?

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Zeynep Bektaş

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Yayınladığı Makaleler

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.