Uzm. Psk. Orhan Gümüşel

Psikoloji - İstanbul
5.0

Ruh Sağlığı, Evlilik(Çift) Terapisi, Bireysel Terapi

“” Devamı

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, 4 Haziran 1973 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Şehit Teğmen Kalmaz İlkokulu’nda, lise eğitimini ise Gazi Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite sınavını kazanarak başlamış olduğu lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından “Ergenlerde Depresyon Eğilimi” konulu tez çalışmasıyla uzmanlığını almıştır.

Daha sonra kısa bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışmış ve bu sırada “Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Bildirgesi - Türkiye” organizasyonunda saha yönetmeni olarak görev almıştır.

1997-1999 yılları arasında GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisi’nde Psikolog olarak askerlik görevini yerine getirmiştir.

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, askerlik görevi sonrasında “Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi”nin “Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Birimi, NPİSTANBUL Nöropsiyatri Hastanesi ve T.C. Üsküdar Üniversitesi kurucu kadrolarında görev almıştır. Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi bünyesinde psikoterapist olarak görev yapmıştır.

2000 - 2014 yılları arasında NP Grup “Nöropsikolojik Tanı ve Tedavi Sistemleri (NPTS)” Koordinatörlüğü, Eylül 2011-Eylül 2014 yılları arasında T.C. Üsküdar Üniversitesi Eğitim Danışmanlığı, T.C. Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanlığı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Danışma Kurulu Üyeliği, T.C. Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSEM) Kurucu Müdürlüğü görevlerini aktif ve başarılı bir şekilde yürütmüştür.

Öğretim Görevlisi unvanı ile "Öğrenme Psikolojisi - I", "Öğrenme Psikolojisi - II", "Pozitif Psikoloji" ve "Nöropsikolojik Testler" derslerini vermiştir.            

Uluslararası  - ulusal psikiyatri ve psikoloji kongrelerinde, panel sunumlarında konuşmacı olarak yer almıştır. Uzm. Psk. Orhan Gümüşel’in birçok akademik makalesi yayınlanmış ve uluslararası çalışma gruplarında eğitici ve yönetici olarak görev almıştır.

Aralık 2012 tarihinde çıkan “Pozitif Psikoloji” isimli kitapta bölüm yazarı ve editör olarak yer almıştır. “Genciz Biz” isimli kitabı ise Mart 2013'de yayınlanmıştır. "Psiko Hayat" dergisi yayın kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel ulusal kanallarda yayınlanan “Pozitif Hayat” ve “Üniversite Mevsimi” programlarını hazırlayıp sunmuştur. Birçok sosyal sorumluluk projesinde proje yöneticisi olarak aktif rol almış ve bu projelere önemli katkılarda bulunmuştur..

Kurumsal ve akademik düzeyde 2000’in üzerinde kursiyerin katılımı ile sertifika programları düzenlemiş, klinik süpervizyonlar vermiştir. 500’ün üzerinde seminer, konferans ve panel organizasyonlarında konuşmacı olarak görev almıştır.

Kurucusu olduğu Psikoklinik Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi’inde Kasım 2014'den itibaren çalışmalarına devam etmekte olan Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, Türk Psikologlar Derneği (TPD), Şizofreni Dostları Evi Derneği, Türk Nöropsikoloji Derneği, Bemev, International Society for Neurofeedback & Research (ISNR), Association for Applied Psychophysiology and Biofeedback (AAPB) gibi mesleki kuruluşların aktif  üyesidir. Ayrıca Beşiktaş Jimnastik Kulübü genel kurul üyesidir. Evli ve bir kız çocuk babasıdır. 

Tik sorunu

Hocam merhaba.ben 32 yaşında bir erkeğim.yaklaşık 12 senedir tikim var.tik olarak şunları yapıyorum,kaşlarımı kaldırıyorum,burnumu oynatıyorum,yüz kaslarımı geriyorum.yaptıklarım hep bunlardan ibaret.doktorum norodol 20 mg verdi bide bi ilaç daha var.norodol sabah 8 akşam 10 doz sizce de uygun mu?doz yeterli mi?yada ilaç uygun mu sizce?aklı başında,üniversite mezunu,heran gülen biriyim.çabuk gerilebiliyorum aynı zamanda.insan ilişkilerim ileri düzeyde iyi.merakla bekliyorum cevabınızı sayın hoca...

Daha Fazla
Uzm. Psk. Orhan Gümüşel

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel tarafından cevaplandı

Merhaba, Kullandığınız ilaç bu tür vakalarda kullanılagelen bir ilaçtır. Doz yeterliliği ile ilgili... Cevabı görmek için tıkla.

8 Aralık 2015 tarihinde cevaplandı.

Kişilik Bozuklukları

Merhaba, Ben dış görünüm itibariyle veya huy olarak bana benzeyen kişileri sevmiyorum.Bunun yanlış olduğunu düşünüyorum, kendime benzettiğim kişileri nasıl sevebilirim? Bunun için egzersiz önerebilir misiniz?

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel tarafından cevaplandı

İlişki yönetiminde temel iki stil vardır. Simetrik ilişkilerde eşit konumdaki özneler tümleyici iliş... Cevabı görmek için tıkla.

9 Temmuz 2015 tarihinde cevaplandı.

neyim var bilmiyorum

hocam merhaba.ben 30 yaşında,3 yıllık evli ve hiç doğum yapmamış bir bayanım.1 yıldır kalp çarpıntısı var.gerekli-gereksiz tüm testler yapıldı ve hiçbir şey çıkmadı(Rabbim'e hamd olsun)ama benim sorunlarım hiç geçmedi.6,5 aydır (BELOC) sabah akşam 25 mg içiyorum.kalp çarpıntısının yanında göğüs agrısı,iki göğüsün ortasında yanma,bazen yayılarak bazen de batıp çıkma şeklinde ağrılar oluyor,kollarımda ve bacaklarımda uyuşmalar var.sol böbrek tarafında devamlı ağrı var,pankreas ve mide üzerinde ağr...

Daha Fazla
Uzm. Psk. Orhan Gümüşel

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel tarafından cevaplandı

Tariflediğiniz tablo genel hatlarıyla bir kaygı bozukluğuna işaret ediyor. Doğru değerlendirme ve d... Cevabı görmek için tıkla.

4 Temmuz 2015 tarihinde cevaplandı.

Psikoklinik Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi
Nispetiye Caddesi, Aysu Sokak, Ceylan Apartmanı, No:1 Kat:1 D:7 Beşiktaş/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, 4 Haziran 1973 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Şehit Teğmen Kalmaz İlkokulu’nda, lise eğitimini ise Gazi Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite sınavını kazanarak başlamış olduğu lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından “Ergenlerde Depresyon Eğilimi” konulu tez çalışmasıyla uzmanlığını almıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.1997
Deneyim: 27 Yıl

İlgi Alanları

Ruh Sağlığı Evlilik(Çift) Terapisi Bireysel Terapi Cinsel Terapi Çocuk - Ergen Psikolojisi Genel Psikoloji Anksiyete Bozuklukları Cinsel İşlev Bozuklukları Obsesif Kompulsif Bozukluk Kişilik Bozuklukları Vajinusmus Tedavisi Aile Terapisi Depresyon Panik Atak Yeme Bozuklukları
Devamı

Deneyimler

Psikoklinik Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi (2014 - Devam ediyor)
Üsküdar Üniversitesi Eğitim Danışmanlığı (2011 - 2014)
NP Grup (2000 - 2014)
GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi (1997 - 1999)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 31 72

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ad
A D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508113172

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel Psikoklinik Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel Psikoloji uzmanıdır. Ruh Sağlığı, Evlilik(Çift) Terapisi, Bireysel Terapi alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube