Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, İstanbul, Psikoloji

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel

Psikoloji - İstanbul

Ruh Sağlığı, Evlilik(Çift) Terapisi, Bireysel Terapi

Randevu Al 0 (850) 811 31 72Soru Sor

Psikologun Adresi

Nispetiye Caddesi, Aysu Sokak, Ceylan Apartmanı, No:1 Kat:1 D:7  Beşiktaş, İstanbul
Psikoklinik Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Orhan Gümüşel Hakkında

Orhan Gümüşel Kimdir?

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, 4 Haziran 1973 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Şehit Teğmen Kalmaz İlkokulu’nda, lise eğitimini ise Gazi Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite sınavını kazanarak başlamış olduğu lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından “Ergenlerde Depresyon Eğilimi” konulu tez çalışmasıyla uzmanlığını almıştır.

Daha sonra kısa bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışmış ve bu sırada “Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Bildirgesi - Türkiye” organizasyonunda saha yönetmeni olarak görev almıştır.

1997-1999 yılları arasında GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisi’nde Psikolog olarak askerlik görevini yerine getirmiştir.

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, askerlik görevi sonrasında “Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi”nin “Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Birimi, NPİSTANBUL Nöropsiyatri Hastanesi ve T.C. Üsküdar Üniversitesi kurucu kadrolarında görev almıştır. Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi bünyesinde psikoterapist olarak görev yapmıştır.

2000 - 2014 yılları arasında NP Grup “Nöropsikolojik Tanı ve Tedavi Sistemleri (NPTS)” Koordinatörlüğü, Eylül 2011-Eylül 2014 yılları arasında T.C. Üsküdar Üniversitesi Eğitim Danışmanlığı, T.C. Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanlığı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Danışma Kurulu Üyeliği, T.C. Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSEM) Kurucu Müdürlüğü görevlerini aktif ve başarılı bir şekilde yürütmüştür.

Öğretim Görevlisi unvanı ile "Öğrenme Psikolojisi - I", "Öğrenme Psikolojisi - II", "Pozitif Psikoloji" ve "Nöropsikolojik Testler" derslerini vermiştir.

Başta ergenlik dönemi psikiyatrik rahatsızlıkları ile ilgili olmak üzere bağımlılık, öğrenme, duygusal zekâ uygulamaları, stres yönetimi, performansta verimlilik ve "Bilgisayar Modülasyonlu Kognitif Rehabilitasyon” sistemlerinin kurulum, işletim sistematizasyonu, raporlama ve klinik uygulamaları ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir.                   

Uluslararası  - ulusal psikiyatri ve psikoloji kongrelerinde, panel sunumlarında konuşmacı olarak yer almıştır. Uzm. Psk. Orhan Gümüşel’in birçok akademik makalesi yayınlanmış ve uluslararası çalışma gruplarında eğitici ve yönetici olarak görev almıştır.

Aralık 2012 tarihinde çıkan “Pozitif Psikoloji” isimli kitapta bölüm yazarı ve editör olarak yer almıştır. “Genciz Biz” isimli kitabı ise Mart 2013'de yayınlanmıştır. "Psiko Hayat" dergisi yayın kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel ulusal kanallarda yayınlanan “Pozitif Hayat” ve “Üniversite Mevsimi” programlarını hazırlayıp sunmuştur. Birçok sosyal sorumluluk projesinde proje yöneticisi olarak aktif rol almış ve bu projelere önemli katkılarda bulunmuştur..

Kurumsal ve akademik düzeyde 2000’in üzerinde kursiyerin katılımı ile sertifika programları düzenlemiş, klinik süpervizyonlar vermiştir. 500’ün üzerinde seminer, konferans ve panel organizasyonlarında konuşmacı olarak görev almıştır.

Kurucusu olduğu Psikoklinik Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi’inde Kasım 2014'den itibaren çalışmalarına devam etmekte olan Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, Türk Psikologlar Derneği (TPD), Şizofreni Dostları Evi Derneği, Türk Nöropsikoloji Derneği, Bemev, International Society for Neurofeedback & Research (ISNR), Association for Applied Psychophysiology and Biofeedback (AAPB) gibi mesleki kuruluşların aktif  üyesidir. Ayrıca Beşiktaş Jimnastik Kulübü genel kurul üyesidir. Evli ve bir kız çocuk babasıdır. 

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

İlgilendiği Hastalıklar

 • Ruh Sağlığı
 • Evlilik(Çift) Terapisi
 • Bireysel Terapi
 • Cinsel Terapi
 • Çocuk - Ergen Psikolojisi

Tedaviler

 • Bireysel psikoterapi
 • Semantik akıcılık ve harf akıcılığı testleri
 • Alexander pratik yetenek testi
 • Dinamik psikoterapiler
 • Metropolitan okul olgunluğu testi

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 31 72

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Tik sorunu

  Hocam merhaba.ben 32 yaşında bir erkeğim.yaklaşık 12 senedir tikim var.tik olarak şunları yapıyorum,kaşlarımı kaldırıyorum,burnumu oynatıyorum,yüz kaslarımı geriyorum.yaptıklarım hep bunlardan ibaret.doktorum norodol 20 mg verdi bide bi ilaç daha var.norodol sabah 8 akşam 10 doz sizce de uygun mu?do... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Orhan Gümüşel

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kişilik bozuklukları

  Merhaba, ben dış görünüm itibariyle veya huy olarak bana benzeyen kişileri sevmiyorum.bunun yanlış olduğunu düşünüyorum, kendime benzettiğim kişileri nasıl sevebilirim? bunun için egzersiz önerebilir misiniz?

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Orhan Gümüşel

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel ile nasıl iletişime geçerim?
Uzm. Psk. Orhan Gümüşel ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 31 72

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel için nasıl randevu alabilirim?
Uzm. Psk. Orhan Gümüşel için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Uzm. Psk. Orhan Gümüşel için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Uzm. Psk. Orhan Gümüşel Psikoklinik Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Uzm. Psk. Orhan Gümüşel Psikoloji, uzmanıdır. Bireysel psikoterapi, Semantik akıcılık ve harf akıcılığı testleri, Alexander pratik yetenek testi, Dinamik psikoterapiler, Metropolitan okul olgunluğu testi, Rorschach, İlişki terapisi, Vajinismus tedavisi, Eğitim danışmanlığı, Kanserde psikolojik destek alanlarında hizmet veriyor ve Ruh Sağlığı, Evlilik(Çift) Terapisi, Bireysel Terapi, Cinsel Terapi, Çocuk - Ergen Psikolojisi hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Uzm. Psk. Orhan Gümüşel için muayene ücreti nedir?
Uzm. Psk. Orhan Gümüşel muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Psk. Orhan Gümüşel muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Uzm. Psk. Orhan Gümüşel hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Uzm. Psk. Orhan Gümüşel hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

.