Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran, Adana, Psikoloji

Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran

Psikoloji - Adana

Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu), İletişim Problemleri, İlişki Problemleri

Randevu Al 0 (850) 811 51 73Soru Sor

Psikologun Adresi

Reşatbey Mah. 62015 Sok. Serhat Apt. Kat : 3 No : 8  Seyhan, Adana
Deha Gelişim Enstitüsü

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma İkram Oyun Odası Kredi kartı ile ödeme Nakit

Nida Özşahin Terkuran Hakkında

Nida Özşahin Terkuran Kimdir?

Uzman Psikolog Nida Özşahin Terkuran, Adana'da dünyaya geldi. Ortaokul ve lise öğrenimini Adana Koleji'nde tamamlamasının ardından Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden 1999 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 2005 yılında Ankara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Ayrıca Almanya Weinheim Aile Terapileri Enstitüsü’den (2008-2011) Sistemik Psikoterapi Eğitimini tamamlayarak Psikoterapist ünvanını aldı.

Uzman Psikolog Nida Özşahin Terkuran, gelişimini akademik alanda yetkin kişilerden eğitimler alarak sürdürdü. 2006 yılında Çocuk Değerlendirme Paketi, Türk Psikologlar Derneği; 2007 yılında Çözüm Odaklı Danışmanlık Eğitimi, Dr. Nevin Dölek; 2006 ile 2007 yılları arasında Yaratıcı Drama Eğitimi, Çağdaş Drama Derneği; 2007 yılında Duygu Yönetimi Eğitimi, Çukurova Üniversitesi PDR Birimi; Eğitsel Bilgi Verme Becerisi Eğitimi, Çukurova Üniversitesi PDR Birimi; 2007 yılında Transaksiyonel Analiz Eğitimi, Dr. Azmi Varan; 2008 yılında Danışmanlık Becerileri Eğitimi, Çukurova Üniversitesi PDR Birimi; 2009 yılında Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimi, Doç Dr. Hakan Türkçapar; 2011 yılında Çocuk Testleri Eğitimi, Psikolojik Testler Derneği; 2012 yılında Çift Terapisi Eğitimi, Almanya Weinheim Aile Terapileri Enstitüsü; 2012 yılında WISC-R Çocuklar için Zeka Ölçeği Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği; 2012 yılında Oyun Terapisi Eğitimi, Dr. Filiz Çetin ; 2012 yılında Özgül Öğrenme Güçlüğü Eğitici Eğitimi, Prof Dr. Ümran Korkmazlar; 2012 yılında EMDR 1. Düzey Eğitimi, Davranış Bilimleri Enstitüsü; 2015 yılında Acceptance and Commitment Therapy, Dr. K. Fatih Yavuz, Bağlamsal Bilimler Derneği eğitimlerine katılım sağlamıştır.

Uzman Psikolog Nida Özşahin Terkuran, lisans öğrenimini tamamlamasından itibaren özellikle çocuklar, ergenler ve onların aileleriyle, dikkat eksikliği, öğrenme güçlüğü, akademik problemler, duygusal problemler ve aile danışmanlığı konularında çalışmalar yapmış ve  yetişkinlerle çift terapisi, anksiyete bozukluğu ve depresyon konularında çalışmalarını sürdürmüştür.

Uzman Psikolog Nida Özşahin Terkuran, Türk Psikologlar Derneği, Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği, Disleksi Destek Derneği ve Sistemik Psikoterapi Enstitüsü üyesidir. Deha Psikoterapi Derneği’nin başkanlığını yürütmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
İlgilendiği Hastalıklar
 • Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)
 • İletişim Problemleri
 • İlişki Problemleri
 • İnternet Bağımlılığı
 • Kaygı
Tedaviler
 • Bireysel psikoterapi
 • Semantik akıcılık ve harf akıcılığı testleri
 • Bütüncül psikoterapi
 • Koçluk hizmetleri
 • Cattell 2a zeka testi
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 51 73

Psikolog Yorumları

Değerlendir
6 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ma ..tin
Zamanlama
İlgi
Ortam

Memnunum 27-01-2021

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
lender..uk
Zamanlama
İlgi
Ortam

Nida hocanın hayatımıza girmesi ile birlikte kızım ile olan iletişimimizin niteliği arttı.Kızım her geçen gün kendini daha iyi ifade ediyor, teşekkür ediyorum. 18-01-2021

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
al..ım
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hocam çok tşkkr ler. Son görüşmeden sonra Gökhan çok değişti. Eve gelir gelmez hemen dersine başladı. Oğlum biraz gezelim dedim sen gez ben ders çalışacağım dedi. Emeğinize sağlık çok sağolun. İnşallah sayenizde başaracağız. 14-01-2021

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
ran ..köse
Zamanlama
İlgi
Ortam

Çok ilgili yerinde tespitte bulunan bi hekim 19-12-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
hrazat..erdil
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kızımı götürdüm daha ikinci görüşmede pozitif yönde ilerleme gözlemledim,ilgili Güler yüzlü bir insan daha ileride daha iyi sonuç alacağımızı düşünüyorum,... 04-12-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
lender..uk
Zamanlama
İlgi
Ortam

Doktora giden bir kişi olmasına rağmen aile içindeki tüm fertlerin bu dokunuştan fayda görüyor olması mutluluk verici. Pandemi dönemine denk düşmesi de ayrı bir güzellik oldu bizim için.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 03-12-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
6 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Çocuk psikolojisi

  11 yaşındaki oğlumla iletişim problemi yaşıyoruz ve 4 yaşındaki kardeşine zaman zaman şiddet uyguluyor. bu konuda sizden hizmet alabilir miyiz. çocuk psikolojisi konusunda hizmet veriyor musunuz.

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Sosyal fobi

  Merhaba 18 yasindayim sf nedenli terapi gördüm cok faydasini gordum artik daha iyi hissediyorum ama sanki olayin psikolojik bölümünü atlattimda fiziksel olanini atlatamadim gibi. terleme ve kizarmalardan bi turlu kurtulamadim klipsli ets ameliyati kesin cözüm dediler tedirginim acikcasi napıcagimi b... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Psikologdan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.