Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran

Psikoloji - Adana
5.0

Tırnak yeme ve Parmak Emme, 2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı, Alt Islatma- Kaka Kaçırma

“Memnunum” Devamı

Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran

Uzman Psikolog Nida Özşahin Terkuran, Adana'da dünyaya geldi. Ortaokul ve lise öğrenimini Adana Koleji'nde tamamlamasının ardından Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden 1999 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 2005 yılında Ankara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Ayrıca Almanya Weinheim Aile Terapileri Enstitüsü’den (2008-2011) Sistemik Psikoterapi Eğitimini tamamlayarak Psikoterapist ünvanını aldı.

Uzman Psikolog Nida Özşahin Terkuran, gelişimini akademik alanda yetkin kişilerden eğitimler alarak sürdürdü. 2006 yılında Çocuk Değerlendirme Paketi, Türk Psikologlar Derneği; 2007 yılında Çözüm Odaklı Danışmanlık Eğitimi, Dr. Nevin Dölek; 2006 ile 2007 yılları arasında Yaratıcı Drama Eğitimi, Çağdaş Drama Derneği; 2007 yılında Duygu Yönetimi Eğitimi, Çukurova Üniversitesi PDR Birimi; Eğitsel Bilgi Verme Becerisi Eğitimi, Çukurova Üniversitesi PDR Birimi; 2007 yılında Transaksiyonel Analiz Eğitimi, Dr. Azmi Varan; 2008 yılında Danışmanlık Becerileri Eğitimi, Çukurova Üniversitesi PDR Birimi; 2009 yılında Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimi, Doç Dr. Hakan Türkçapar; 2011 yılında Çocuk Testleri Eğitimi, Psikolojik Testler Derneği; 2012 yılında Çift Terapisi Eğitimi, Almanya Weinheim Aile Terapileri Enstitüsü; 2012 yılında WISC-R Çocuklar için Zeka Ölçeği Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği; 2012 yılında Oyun Terapisi Eğitimi, Dr. Filiz Çetin ; 2012 yılında Özgül Öğrenme Güçlüğü Eğitici Eğitimi, Prof Dr. Ümran Korkmazlar; 2012 yılında EMDR 1. Düzey Eğitimi, Davranış Bilimleri Enstitüsü; 2015 yılında Acceptance and Commitment Therapy, Dr. K. Fatih Yavuz, Bağlamsal Bilimler Derneği eğitimlerine katılım sağlamıştır.

Uzman Psikolog Nida Özşahin Terkuran, lisans öğrenimini tamamlamasından itibaren özellikle çocuklar, ergenler ve onların aileleriyle, dikkat eksikliği, öğrenme güçlüğü, akademik problemler, duygusal problemler ve aile danışmanlığı konularında çalışmalar yapmış ve  yetişkinlerle çift terapisi, anksiyete bozukluğu ve depresyon konularında çalışmalarını sürdürmüştür.

Uzman Psikolog Nida Özşahin Terkuran, Türk Psikologlar Derneği, Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği, Disleksi Destek Derneği ve Sistemik Psikoterapi Enstitüsü üyesidir. Deha Psikoterapi Derneği’nin başkanlığını yürütmektedir.

Deha Gelişim Enstitüsü (Merkez Sular Ofisi)
Kurtuluş Mah. Atatürk Cad. Saniye Ethem Apt. Kat:1/3 Seyhan/Adana
En Yakın Uygunluk
Randevu Hattı
Deha Gelişim Enstitüsü
Reşatbey Mah. 62015 Sok. Serhat Apt. Kat : 3 No : 8 Seyhan/Adana
En Yakın Uygunluk
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma İkram Oyun Odası Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzman Psikolog Nida Özşahin Terkuran, Adana'da dünyaya geldi. Ortaokul ve lise öğrenimini Adana Koleji'nde tamamlamasının ardından Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden 1999 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 2005 yılında Ankara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Ayrıca Almanya Weinheim Aile Terapileri Enstitüsü’den (2008-2011) Sistemik Psikoterapi Eğitimini tamamlayarak Psikoterapist ünvanını aldı. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Tırnak yeme ve Parmak Emme 2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı Alt Islatma- Kaka Kaçırma Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Çocuk Ergen Yetişkin Psikolojisi Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 51 73

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Fat*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Memnunum

Yorum randevu sonrasında eklendi.
GA
Gül*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Nida hocanın hayatımıza girmesi ile birlikte kızım ile olan iletişimimizin niteliği arttı.Kızım her geçen gün kendini daha iyi ifade ediyor, teşekkür ediyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
KS
Kem*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Hocam çok tşkkr ler. Son görüşmeden sonra Gökhan çok değişti. Eve gelir gelmez hemen dersine başladı. Oğlum biraz gezelim dedim sen gez ben ders çalışacağım dedi. Emeğinize sağlık çok sağolun. İnşallah sayenizde başaracağız.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ÜÖ
Ümr*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Çok ilgili yerinde tespitte bulunan bi hekim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ŞÖ
Şeh*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Kızımı götürdüm daha ikinci görüşmede pozitif yönde ilerleme gözlemledim,ilgili Güler yüzlü bir insan daha ileride daha iyi sonuç alacağımızı düşünüyorum,...

Yorum randevu sonrasında eklendi.
GA
Gül*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Doktora giden bir kişi olmasına rağmen aile içindeki tüm fertlerin bu dokunuştan fayda görüyor olması mutluluk verici. Pandemi dönemine denk düşmesi de ayrı bir güzellik oldu bizim için.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508115173

Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran Deha Gelişim Enstitüsü (Merkez Sular Ofisi) bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran Psikoloji uzmanıdır. Tırnak yeme ve Parmak Emme, 2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı, Alt Islatma- Kaka Kaçırma alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube