Uzm. Psk. Feyzullah Alpman

Psikoloji - İstanbul

Ruh Sağlığı, Bireysel Terapi, Evlilik(Çift) Terapisi

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Psikologun Adresi

Aziz Mahmud Hüdayi Mah. Şemsipaşa Bostanı Sok. Engin Apt. No:33 D:3  Üsküdar, İstanbul
İnsula Psikoloji

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Feyzullah Alpman Hakkında

Feyzullah Alpman Kimdir?

Feyzullah ALPMAN

Uzm. Klinik Psikolog - Psikoterapist

 

Uzmanlık Alanları:
Bireysel Terapi, Aile ve Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Seminerler
 

Feyzullah ALPMAN, 2002 yılında Volgagrad Pedagoji Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2. Yüksek lisansını Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında yaptı. Tezinde “Cinsel Doyumun Psikopatolojilerle İlişkisi” ni inceledi. Klinik Psikoloji Hastahane Stajını, Npİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesinde Tamamladı. Askerliğini 1. Hava Kuvvetleri Komutanlığında Psikolog Asteğmen olarak yaptı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli eğitim kurumlarında ve Rehberlik Araştırma Merkezinde Psikolojik Danışman olarak çalıştı. Mesleki hayatının yanı sıra “haydi kızlar okula” ve “kız çocuklarının okula kazandırılmaları”, Sabancı Üniversitesi ve Birleşmiş Milletlerin ortak programı “Kadınların ve Kız Çocuklarının İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi” gibi bir çok sosyal projede görev aldı. Alanında uzman birçok kişiden psikoterapi ve kişisel gelişim eğitimlerinin yanı sıra; Psikoterapi Enstitüsünde; “Bütüncül Psikoterapi Eğitimi” (3 yıl süren, 1080 saatlik bütün terapi ekollerini içeren teori, formulasyon ve süpervizyondan oluşan ileri seviye psikoterapi eğitimi) ve Klinik Hipnoz Eğitimi, ODTÜ’de; “Aile ve Çift Terapisi Eğitimi”, Cinsel Terapi Enstitüsünde (CİSED); Cinsel Terapi Eğitimini tamamladı. Ayrıca uluslararası bir çok eğitim, kongre ve workshoplara katılmıştır.

Her danışanın ruhsal yapısının, ihtiyaç ve sorunlarının farklılığından dolayı, bütün terapi tekniklerinin entegrasyonu olan Bütüncül Psikoterapi yaklaşımını benimseyen ALPMAN; Dinamik Psikoterapiler (Aktarım Odaklı, Masterson, Süresi Sınırlı Dinamik Psikoterapi v.b)  Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Hümanistik ve Varoluşçu Terapi, Transaksiyonel Analiz (TA), Çözüm Odaklı terapi, Duygu Odaklı Terapi ve İlişkisel Terapi yöntemlerini uygulamaktadır. Ayrıca danışanın sorunu, kişilik yapısı ve isteğine göre de Hipnoz ve EMDR(Göz hareketleri duyarsızlaştırma-yeniden işleme) tekniklerini uygulamaktadır.

Feyzullah ALPMAN, İNSULA Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde Yetişkin, Ergen, Çift&Aile Terapileri, Cinsel Terapi, kurumlara yönelik danışmanlık, eğitim ve seminer çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

SEPI (Society for the Exploration of Psychotherapy Integration),


Aldığı Eğitimler ve Katıldığı Kongre, Workshoplar:

 

Bütüncül Psikoterapi, Psikoterapi Enstitüsü, Uz. Dr. Tahir Özakkaş

Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi, Prof.Dr. Vamık VOLKAN, CİSED, Ankara

İlişkisel Psikanaliz, Lewis Aron,  Uluslararası Psikanaliz ve Psikoterapi Birliği (IARPP) kurucu başkanı, New York Üniversitesi

Hipnotik Beyin: Hipnozun nörobiyolojik temelleri, Psikanalitik psikoterapiyle bütünleştirilmesi, Prof. Dr. Giuseppe De Benedittis

Cinsel Terapi Eğitimi, CİSED, Dr. Cem Keçe

Aile ve Çift Terapisi, ODTÜ, Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu

Psikanalitik Psikoterapi Masterson Yaklaşımı, Psikoterapi Enstitüsü, Uz. Dr. Tahir Özakkaş

Narsisistik ve Borderline Vakalarda Nesne İlişkileri, Psikoterapi Enstitüsü, Prof. Dr. Vamık Volkan

Anksiyete Bozuklarında Bilişsel Davranışçı Terapi – Arthur Freeman, Davranışçı ve Bilişsel Terapiler Derneği ile Uluslararası Bilişsel Psikoterapi Derneği Başkanı, Midwestern Üniversitesi

Duygulanım Bozukluklarında Kanıta Dayalı Bilişsel Hipnoterapi Nöroplastik Bir Yaklaşım: Assen Alladin, Ph.D., R.Psych. Clinical Psychologist/Adjunct Associate Professor Department of Psychiatry, Foothills Medical Centre, Alberta, Canada

Aktarım Odaklı Psikoterapi, Frank E. Yeomans, Fatih Özbay

Kişisel ve Toplumsal Travma, Psikeistanbul, Prof. Dr. Vamık Volkan

Aile Terapileri: Bütünleşme Ve Araştırmalar, William M. Pinsof, PhD, LMFT, ABPP

Bilişsel Davranışçı  Çift ve Aile Terapisi, Frank M. Dattilio, Harvard Tıp Fakültesi

Klinik Hipnoz, Psikoterapi Enstitüsü, Uz. Dr. Tahir Özakkaş

Hümanistik, Varoluşçu ve Gestalt Yaklaşımları Eğitimi. Doç. Dr. Hanna Nita Scherler

"Travmaları Duyarsızlaştırma Tekniği" Eğitimi ( EMDR )

Psikanalitik Psikoterapilerde Olgu Sunumlarıyla Nesne İlişkileri, Prof. Dr. Vamık Volkan

Terapi İlişkisinin Bireysel Hastaya Uyarlanması, “Psychotherapy Integration workshop” John C.NORCROSS (Professor of Clinical Psychology Distinguished University Fellow)

“Zamanla Sınırlı Dinamik Psikoterapi”, İleri Düzey Eğitim, Levenson Enstitüsü, Prof. Hanna LEVENSON, PhD, USA

 “Bütüncül İlişkisel Psikoterapi”, Paul L. Wachtel, Ph.D. Distinguished Professor of Psychology City University of New York, U.S.A.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Nevin Dölek

Kayıp ve Yas, İzmir Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Derneği, Prof. Dr. Vamık Volkan

CİSED 12. Cinsel Sağlık Sempozyumu, "Zamanın Ruhu ve Eros", Ankara


 

Diploma aldığı kurum
 • ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ
İlgilendiği Hastalıklar
 • Ruh Sağlığı
 • Bireysel Terapi
 • Evlilik(Çift) Terapisi
 • Cinsel Terapi
 • Kişilik Bozuklukları

Feyzullah Alpman Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

nep..e

H 21-04-2015

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Feyzullah Alpman tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Feyzullah Alpman Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Bitmeyen takıntım

  Merhabalar hocam 18 yaşındayım tek bir takıntım var vazgeçemiyorum babam abim dahil arkadaş çevremdeki hiçbir insan benim gibi kıllı değil çok kıllıyım çok takıntı haline geldi çok utanıyorum kısa kol giyemiyorum ders çalışamadım üniversite sınavım çok kötü geçti arkadaşlarım gram kıl yok normal bir... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Feyzullah Alpman

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Yaygın anksiyete bozukluğu

  Merhabalar , 8 aya yakındır yaygın anksiyete tedavisi görüyorum ve lustral + stilizan kullanıyorum. kendime saat kurmuşum ve akşam 18:00 gibi ataklarım oluyor. size sorum şu bu hastalık hiç geçmeyecek mi ve ataklarım hiç son bulmayacak mı son olarak hastalığımın şizofreni ile bir bağlanısı var mı ?

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Feyzullah Alpman

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Feyzullah Alpman kimdir , telefon numarası nedir?
Uzm. Psk. F Alpman ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Uzm. Psk. Feyzullah Alpman için nasıl randevu alabilirim?
Uzm. Psk. F Alpman şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Uzm. Psk. Feyzullah Alpman nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Uzm. Psk. Feyzullah Alpman İnsula Psikoloji bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Uzm. Psk. Feyzullah Alpman hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Uzm. Psk. Feyzullah Alpman Psikoloji, uzmanıdır. alanlarında hizmet veriyor ve Ruh Sağlığı, Bireysel Terapi, Evlilik(Çift) Terapisi, Cinsel Terapi, Kişilik Bozuklukları hastalıkları konusunda çalışıyor.

Uzm. Psk. Feyzullah Alpman için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Psk. Feyzullah Alpman muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Uzm. Psk. Feyzullah Alpman hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Uzm. Psk. F Alpman ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Uzm. Psk. Feyzullah Alpman hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Uzm. Psk. F Alpman hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.