Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik

Psikoloji - İstanbul
5.0

Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu), Sinir Bozukluğu, Sınav Kaygısı

5.0

“Dilek Hanım, terapiye geldiğim 5 ay içerisinde yardımları, pozitif duruşu ile, içerisinde bulunduğum...” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik

Uzm. Psk. Dilek ÇELEBİ ÇELİK, Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitimini takiben master eğitimini Klinik Psikoloji alanında tamamlayarak Uzm. Psk. unvanı almıştır.

Üniversite eğitimi döneminde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Prof. Dr. Kültegin Ögel'in kuruculuğunu yapmış olduğu Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği gibi Türkiye'nin saygın hastane ve derneklerinde uzun dönemli staj yapma imkanına sahip olmuştur.

Lisans ve master eğitimi boyunca aktif bir şekilde psikoloji ile ilgilenmiş, ulusal öğrenci kongrelerinde araştırmalarını yayımlamış, Tarlabaşı Toplum Merkezi’ne gönüllü olarak destek vermiş, Beykent Üniversitesi’nin Psikoloji Kulübü’nün kurulumunda etkin rol almış ve iki yıl kulüpte kurucu başkanlık görevini üstlenmiştir. Psikoloji Kulübü Başkanlığı süresince pek çok psikoloji günü ve seminer organize etmiştir.

Prof. Dr. Emre KONUK ve ekibi tarafından Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde verilen EMDR 1. Düzey ve 2.Düzey eğitimlerini başarı ile tamamlayarak EMDR uygulayıcısı olmaya hak kazanmıştır.

Prof. Dr. Kültegin ÖGEL'in kurucu ve sahibi olduğu Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nden Entegratif Aile ve Çift terapisi, Cinsel İşlev Bozukluğu, Oyun Terapisi, Stanford Binet Zeka Testi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ve Yrd. Doç. Dr. Alper ENGELER'in koordinatörlüğünde İstanbul Psikoloji Enstitüsü’nden Psikolojik değerlendirme testleri, WISC-R ve MMPI eğitimlerini almıştır. Nöroloji Uzmanı Dr. Ferda Korkmaz Özkanoğlu'ndan yetişkinler ve çocuklar için dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu test eğitimini ve ODTÜ akademisyeni Dr. Songül Bozkurt'tan Rorschach testi eğitimini tamamlamıştır.

Uzm. Psk. Dilek ÇELEBİ ÇELİK, üniversite hayatı boyunca Panik bozukluk tedavi ve yaklaşımı, Depresyon - Obsesif Kompulsif Bozukluk - Travma Sonrası Stres Bozukluğu Atölye Çalışmaları, Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Davranış ve Davranış Bozukluklarının Nörolojik Temelleri, Çocuklara Yönelik Kötü Muameleyi Önleme, Çift İlişkisinde Kuşaklar Ötesi Nesne Seçimi, Özel Eğitim Modelleri ve uygulamaları başta olmak üzere pek çok workshop ve seminere katılım göstermiştir.

Uzm. Psk. Dilek ÇELEBİ ÇELİK, halen kendini geliştirmeye devam etmekte, bunun için de güncel eğitim ve seminerleri takip etmektedir.

Ayrıca EMDR derneği üyesi ve onaylı terapistleri arasında yer almaktadır.

Nefes Açlığı, Panik Hali

Merhaba iyi çalışmalar hocam. 1 aydan daha uzun bi zaman önce ilk defa nefesimin yetmediği hissine kapıldım. Bu durumda sürekli derin nefes almaya çalışıyorum ciğerleri açarak tabi ki onu da kimse her istediği zaman yapamaz. Doğal olarak olmayınca panik haline giriyordum. Onun haricinde içimde beni sıkıntıya sokan tarif edemeyeceğim bir şeyler oluyor modumu düşürüyor. Hastaneye gittiğimde bana avil vurdular iğne. 20 dakika içinde geçti ve rahat uyudum bir daha olmadı. İlk defa 3 gün önce hamama ...

Daha Fazla
Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik

Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik tarafından cevaplandı

Merhaba EMDR Terapisi ile bu konu çalışılırsa geçeceğini düşünüyorum. Sevgiler Dilek Çelebi Çel... Cevabı görmek için tıkla.

15 Kasım 2019 tarihinde cevaplandı.

Terapiye ve terapiste bağlılık

Merhaba, 1 buçuk 2 senedir terapiye gidiyorum. Kendimi terapiye ve terapistime alışmış hissediyorum ve sonlandığında kötü bir ruh hali içinde olacağımı tahmin ediyorum. Kısacası terapiye ve terapistime bağlandım. Bu durum beni huzursuz ediyor. Terapi bittikten sonra da terapistim ile iletişim kurmak isteyecekmiş gibi hissediyorum. Bu durumdan kurtulmak için ne yapmam gerekiyor ?

Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik

Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik tarafından cevaplandı

Merhaba Durumu terapistinizle konuşmak çok daha doğru olur çünkü böyle hissediyor olmanızın da bir... Cevabı görmek için tıkla.

11 Mart 2018 tarihinde cevaplandı.

orgazm sorunu

iyi günler özel yanıtlarsanız sevinirim 30 yaşında olmama rağmen ve evleneli 8 yılı geçmesine rağmen bu yaşa dek hiç orgazm olmadım. eşim de bende cinsel terapi aldık yine olmadı. cem keçenin ve bir kaç yazarın kitaplarını okuduk orada öncelikle mastürbasyonla boşalmayı tavsiye ediyordu eşim de kendim boşalabiliyim diye masaj aleti almış son zamanlarda kullanıyorum hiçbir ilişkinin vermediği zevki veriyor bana en son olarak kasılmaya başladım bacaklarım titremeye başladı bu noktaya kadar geldim ...

Daha Fazla
Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik

Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik tarafından cevaplandı

Burada önemli olan karşılıklı doyuma ulaşmaktır orgazm olamama çiftlerin birlikte uyumlu gidememeler... Cevabı görmek için tıkla.

22 Kasım 2016 tarihinde cevaplandı.

Bağdat caddesi
Bağdat Cad. Diğer/İstanbul

İlgi Alanları

Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu) Sinir Bozukluğu Sınav Kaygısı Ruhsal Bunalım Psikotik Bozukluklar (Şizofreni vb.) Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ÖS
Özl*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Dilek Hanım, terapiye geldiğim 5 ay içerisinde yardımları, pozitif duruşu ile, içerisinde bulunduğum sıkıntılı süreçte bana çok yardımcı oldu. Kendisinden öncelikle bilişsel terapi ve daha sonra emdr yöntemiyle destek aldım. Şunu söyleyebilirim ki bana, çözümlemek istediğim problemlerime son derece profesyonelce yaklaştı, aynı zamanda bu süreçte yapacaklarıma neşesi, güler yüzlülüğü ile bana her zaman desteğini verdi. Kendisini hem bir psikolog olarak hem de bir insan olarak tanıdığıma çok memnunum.

pk
Pın*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Tanıdığım için buradan teşekkür etmek istedim hayatıma yeni bir yol açtı.

a.
Aki*** .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

iyi ki tanımışım diyeceğiniz birisi !

ss
Sed*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

kendisi ile 1 yıl önce bir sebepten görüştük görüşmemiz bitti çok memnun kaldım. önümüzdeki bambaşka bir sebeple yeniden başlayacağım inanıyorum ki geçen sefer tedavi ettiği gibi yine her şeyi halletmemi sağlayacak iyi ki varsınız sorunu büyük ya da küçük herkesin tanıması gereken bir uzman

m,
Mel*** ,***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

çokun üstünde memnunum

A.
Aly*** .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Merhaba. Acı ve cahilce bir düşünce tarzı ama psikolog bana ne yapabilir ki mantığını benimsemiş biriydim...kendi kendime çözümler bulmaya çalışıp olduğum yerde sayıklıyordum üzerine birde aşk acısı eklenince bu durumla baş edemez oldum ve çevremin ısrarı ile destek almak için araştırma yaptım ve Dilek hanımı buldum. ilk gittiğimde ki verdiği pozitif enerji anlatılmaz yalnız olmadığımı ve bu sorunla başa çıkabileceğimi anladım onun sayesinde birçok sorunu aştım daha sonra ki görüşmelerimizde durum daha da farklı oldu uygulamış olduğu EMDR ve dilek hanım sayesinde hiç bitmeyecek sandığım acılar artık yoklar. İşlerim ve hayatım artık yolunda.. Dilek hanıma ne kadar teşekkür etsem azdır onun sayesinde yeniden kendime geldim... sorunu olan veya olmayan herkesin bence Dilek Hanımla tanışması gerek işinde ki uzmanlığı dışında da mükemmel bir insan

A.
Ayl*** .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Dilek hocam hayatıma sihirli değnek misali büyük bir dokunuş yaptı. Özgüven eksikliği yaşıyordum. Tabii yaşayanlar anlar benim derdimi özgüveni düşük olunca insanın ortamlara giremiyo, hakkını savunamıyo, hep alttan almak zorunda kalıyo ve asla hayır diyemiyodum. Tabii bu durum dilek hocamla tanışmadan önceydi. Şu an özgüveni sağlam ve kararlı biriyim. Kendisine ne söylesem ne yapsam yetmezmiş gibi geliyo allah razı olsun

m,
Mel*** ,***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

kendisinden bir süredir psikolojik destek alıyorum kendisi harkulade bir insan olup işine aşık biri kesinlikle çok memnunum ve tavsiye ederim

TA
Tub*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Uçak fobim dolayısıyla Dilek hanımdan destek aldım. Cana yakın, sıcak ve ilgili bir hanımefendi. Sayesinde zor koşullar altında kendimi nasıl rahatlatacağıma dair çok önemli şeyler öğrendim ve kısa zaman içinde uçağa tekrardan binebildim. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

NA
Nev*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

daha önce 4 psikolog değiştirmiş biri olarak şunu söylemeliyim ki Dilek hanım harika bir psikolog. bir psikologta olması gereken tüm yetilere sahip. bilgili, tecrübeli, canayakın, problemi çözme odaklı, empati kurabiliyor, sorununuz her ne ise onun yanından birazda olsun rahatlamış olarak ayrılıyorsunuz. Zaten tavrından tarzından yaklaşımından hemen sizi kendine çekiyor ilk defa gördüğünüz biri değilde uzun zamandır hayatınıza destek hissettiriyor. kendisini tanıdığım için çok ama çok memnunum

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik Bağdat caddesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Dilek Çelebi Çelik Psikoloji uzmanıdır. Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu), Sinir Bozukluğu, Sınav Kaygısı alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube